Cariopteris x cladonensis ‘Grand Bleu’

Barbula klandońska ‘Grand Bleu’
Brak w magazynie
| Waga | 1,5 kg |
|---|---|
| Pokrój | wyprostowany |
| Nazwa odmiany | 'Grand Bleu' |
| Docelowa rozpiętość | od 0,5 m do 1 m |
| Wymagania słoneczne | pełne słońce, półcień |
| Szczepienie | nieszczepione |
| Wysokość docelowa | od 0,5 m do 1 m |
| Nazwa łacińska | Caryopteris x clandonensis |
| Styl ogrodu | ogrody miejskie, ogrody naturalistyczne, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody nowoczesne, ogrody podmiejskie, ogrody regularne (geometryczne) |
| Zastosowanie | doniczki i pojemniki, nasadzenia naturalistycze, obwódki, rosnące pojedynczo (soliter), żywopłoty |
| Rodzaj gleby | gliniasta, gliniasto-piaszczysta, piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna |
| Wysokość sadzonki | 30 – 50 cm |
| PH gleby | lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2 |
| Tempo wzrostu | normalne |
| Sposób rozmnażania | sadzonki ukorzeniane |
| Miejsce sadzenia | balkony, patio i tarasy, mini ogrody, nasypy i skarpy, ogrody miejskie, ogrody orientalne, ogrody przydomowe, ogrody skalne, przy ścianach i płotach, rabaty |
| Rodzaj kwiatów | kwiatostan, pachnące |
| Barwa kwiatów | niebieskie |
| Intensywność zapachu kwiatów | mocno pachnące |
| Pora kwitnienia | wczesne lato |
| Barwa liści / igieł | zielone |
| Zapotrzebowanie na wodę | niskie |
| Pojemnik | C1,5 – 1,5l |
| Odporność na mrozy | dobra do -21°C |
| Walory użytkowe | miododajne, dla ptaków i zwierząt, na żywopłoty, gleby suche zakrzewienie |
| Walory ozdobne | intensywny zapach, ozdobne kwiaty, obfite kolorowe kwiaty, bardzo długie kwitnienie, pachnące kwiaty |
| Strefa mrozoodporności | 6 b: –23,3 °C –20,6 °C |








Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.