Berberis thunbergii ‘Coral’

Berberys Thunberga ‘Coral’
Brak w magazynie
| Waga | 2 kg |
|---|---|
| Nazwa odmiany | 'Coral' Berberis thunbergii |
| Wymagania słoneczne | pełne słońce, półcień |
| Docelowa rozpiętość | do 0,5 m |
| Nazwa łacińska | Berberis thunbergii |
| Wysokość docelowa | od 0,2 m do 0,5 m |
| Szczepienie | nieszczepione |
| Rozstaw sadzenia | 20 – 30 cm |
| Styl ogrodu | ogrody miejskie, ogrody nowoczesne, ogrody regularne (geometryczne), ogrody skalne |
| Zastosowanie | do formowania, doniczki i pojemniki, żywopłoty |
| Kształt owocu | podłużny |
| Kolor owoców | czerwone |
| Wysokość sadzonki | 15 – 20 cm |
| Rodzaj gleby | gliniasta, gliniasto-piaszczysta, piaszczysta, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna |
| PH gleby | lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2 |
| Owoce rodzaj | ozdobne |
| Tempo wzrostu | normalne |
| Sposób rozmnażania | sadzonki ukorzeniane |
| Pora owocowania | jesień |
| Pora dojrzewania owoców | sierpień, wrzesień, październik, listopad |
| Miejsce sadzenia | nasypy i skarpy, rabaty |
| Barwa kwiatów | żółte |
| Pora kwitnienia | wczesne lato |
| Barwa liści / igieł | pstre, dwubarwne liście i obrzeżone |
| Zapotrzebowanie na wodę | średnie |
| Pojemnik | C2 – 2l |
| Odporność na mrozy | bardzo dobra do -32°C |
| Walory użytkowe | miododajne, na żywopłoty |
| Walory ozdobne | ciekawy pokrój, dekoracyjne liście, kolczaste lub cierniste, ozdobne pędy, przebarwiają się jesienią |
| Strefa mrozoodporności | 5 b: –28,9 °C –26,1 °C |








Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.