Uwaga:
Rośliny świeżo przesadzone z pojemnika P9.
Sambucus nigra ‘Serenade’

Brak w magazynie
Uwaga:
Rośliny świeżo przesadzone z pojemnika P9.
Sambucus nigra ‘Serenade’
| Waga | 2 kg |
|---|---|
| Pokrój | wzniesiony |
| Nazwa odmiany | 'Serenade' |
| Wymagania słoneczne | pełne słońce, półcień |
| Docelowa rozpiętość | od 2 m do 3 m |
| Szczepienie | nieszczepione |
| Nazwa łacińska | Sambucus nigra |
| Wysokość docelowa | od 3 m do 4 m |
| Styl ogrodu | ogrody leśne, ogrody miejskie, ogrody naturalistyczne, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody nowoczesne, ogrody podmiejskie |
| Rozstaw sadzenia | 50 – 60 cm |
| Kształt owocu | kulisty |
| Zastosowanie | aleje i szpalery, do formowania, nasadzenia naturalistycze, owoce do mrożenia, owoce na nalewki, owoce na przetwory, owoce na soki, owoce na wino, rekultywacje biologiczne, żywopłoty |
| Wysokość sadzonki | 20 – 30 cm |
| Kolor owoców | czarne, granatowe |
| Rodzaj gleby | gliniasta, gliniasto-piaszczysta, piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna |
| PH gleby | lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2 |
| Smak owoców | cierpki, kwaśny, soczysty |
| Tempo wzrostu | normalne |
| Owoce rodzaj | jadalne, ozdobne |
| Sposób rozmnażania | sadzonki ukorzeniane |
| Pora owocowania | jesień |
| Pora dojrzewania owoców | wrzesień, październik |
| Miejsce sadzenia | las przy domu, ogrody miejskie, ogrody orientalne, ogrody przydomowe, przy ścianach i płotach, rabaty, zieleń publiczna (parki) |
| Rodzaj kwiatów | kwiatostan, pachnące |
| Barwa kwiatów | białe, kremowe |
| Intensywność zapachu kwiatów | mocno pachnące |
| Pora kwitnienia | wiosna |
| Barwa liści / igieł | zielone |
| Zapotrzebowanie na wodę | niskie |
| Pojemnik | C2 – 2l |
| Odporność na mrozy | bardzo dobra do -32°C |
| Walory użytkowe | jadalne owoce nietypowe, miododajne, dla ptaków i zwierząt, tlenowe dla środowiska, na żywopłoty, na żywopłoty wysokie, witalne, horiterapeutyczne, gleby suche zakrzewienie, gleby suche zadrzewienie |
| Walory ozdobne | ciekawy pokrój, dekoracyjne owoce, intensywny zapach, wielobarwność, dekoracyjne liście, ozdobne kwiaty, pachnące kwiaty, niespotykany wygląd owoców |
| Strefa mrozoodporności | 5 a: –31,7 °C –28,9 °C |
Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.