Betula pendula ‘Magical Globe’

Brzoza brodawkowata ‘Magical Globe’
25 w magazynie
| Waga | 2 kg |
|---|---|
| Pokrój | kulisty |
| Nazwa odmiany | 'Magical Globe' |
| Wymagania słoneczne | pełne słońce, półcień |
| Szczepienie | szczepione na pniu |
| Nazwa łacińska | Betula pendula |
| Sposób rozmnażania | szczepienie na pniu |
| Zastosowanie | aleje i szpalery, doniczki i pojemniki, nasadzenia naturalistycze, rosnące pojedynczo (soliter) |
| Zapotrzebowanie na wodę | niskie |
| Styl ogrodu | ogrody chińskie, ogrody japońskie, ogrody leśne, ogrody miejskie, ogrody naturalistyczne, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody nowoczesne, ogrody podmiejskie, ogrody regularne (geometryczne) |
| Docelowa rozpiętość | od 1 m do 1, 5m |
| Rodzaj gleby | gliniasta, gliniasto-piaszczysta, piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna |
| Wysokość docelowa | od 3 m do 5 m |
| Pojemnik | C2 – 2l |
| PH gleby | lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2 |
| Tempo wzrostu | normalne |
| Barwa liści / igieł | zielone |
| Odporność na mrozy | bardzo dobra do -32°C |
| Walory użytkowe | dla ptaków i zwierząt, tlenowe dla środowiska, na żywopłoty wysokie, witalne, horiterapeutyczne |
| Walory ozdobne | barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, dekoracyjne liście, błyszczące liście, dekoracyjne liście / igły |
| Miejsce sadzenia | balkony, patio i tarasy, las przy domu, mini ogrody, ogrody miejskie, ogrody orientalne, ogrody przydomowe, rabaty, tereny podmokłe, zieleń publiczna (parki) |








Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.