Betula ‘Minsent’ (SENTINELLE D’ARGENT)
Niewielkie drzewo o pokroju wąskokolumnowym, osiągające 4-6 m wysokości i zaledwie 1-2 m szerokości. Elementem dekoracyjnym, poza pokrojem i drobnymi, zielonymi liścmi, jest też srebrnobiała kora z widocznym pomarańczowym odcieniem.
Drzewo niewymagające w stosunku do gleby, preferujące stanowiska słoneczne. Mrozoodporne.

| Waga | 3 kg |
|---|---|
| Pokrój | wzniesiony |
| Nazwa odmiany | 'Minsent' (SENTINELLE D'ARGENT) |
| Wymagania słoneczne | pełne słońce, półcień |
| Docelowa rozpiętość | od 1 m do 2 m |
| Nazwa łacińska | Betula |
| Wysokość docelowa | od 3 m do 5 m |
| Szczepienie | szczepione |
| Styl ogrodu | ogrody chińskie, ogrody japońskie, ogrody leśne, ogrody miejskie, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody podmiejskie |
| Wysokość sadzonki | 80 – 100 cm |
| Rodzaj gleby | gliniasta, gliniasto-piaszczysta, piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna |
| Wysokość szczepienia | 15 – 20 cm |
| PH gleby | lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2 |
| Tempo wzrostu | normalne |
| Sposób rozmnażania | szczepienie |
| Miejsce sadzenia | las przy domu, tereny podmokłe |
| Intensywność zapachu kwiatów | bez zapachu |
| Pora kwitnienia | wiosna |
| Barwa liści / igieł | zielone |
| Zapotrzebowanie na wodę | średnie |
| Pojemnik | C3 – 3l |
| Odporność na mrozy | dobra do -21°C |
| Walory użytkowe | dla ptaków i zwierząt, tlenowe dla środowiska, na żywopłoty wysokie, witalne, horiterapeutyczne |
| Walory ozdobne | barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, przebarwiają się jesienią |








Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.