Fagus sylvatica ‘Plaswijk’
Purpurowolistna odmiana buka zwyczajnego o ładnym, wąsko kolumnowym pokroju. Rośnie wolno, kwitnie i owocuje dopiero po 40-50 latach. Dorasta do 20 m.
Wymaga gleb wilgotnych i żyznych, znacznie gorzej rośnie na stanowiskach suchych. Wymaga stanowiska słonecznego, znosi lekki półcień.
| Waga | 3 kg |
|---|---|
| Pokrój | kolumnowy |
| Nazwa odmiany | Plaswijck' |
| Wymagania słoneczne | pełne słońce, półcień |
| Docelowa rozpiętość | od 2 m do 3 m |
| Nazwa łacińska | Fagus sylvatica |
| Wysokość docelowa | od 10 m do 15 m |
| Szczepienie | szczepione |
| Rozstaw sadzenia | 20 – 40 cm |
| Styl ogrodu | ogrody leśne, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody nowoczesne, ogrody podmiejskie, ogrody skandynawskie |
| Zastosowanie | aleje i szpalery, żywopłoty |
| Wysokość sadzonki | 60 -70 cm |
| Rodzaj gleby | gliniasta, gliniasto-piaszczysta, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna |
| Wysokość szczepienia | 20 – 35 cm |
| PH gleby | lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2 |
| Owoce rodzaj | ozdobne |
| Tempo wzrostu | normalne |
| Sposób rozmnażania | szczepienie |
| Miejsce sadzenia | las przy domu |
| Pora kwitnienia | wiosna |
| Barwa liści / igieł | purpurowe |
| Zapotrzebowanie na wodę | średnie |
| Pojemnik | C3 – 3l |
| Odporność na mrozy | bardzo dobra do -32°C |
| Walory użytkowe | dla ptaków i zwierząt, tlenowe dla środowiska, na żywopłoty, na żywopłoty wysokie, rośliny energetyczne |
| Walory ozdobne | ciekawy pokrój, wielobarwność, dekoracyjne liście, błyszczące liście, ozdobne pędy, przebarwiają się jesienią |







Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.