Buxus sinica var. insularis Nakai
syn. Buxus microphylla var. koreana Nakai ex Rehder
Pochodzący z Korei bukszpan koreański osiąga 2 m wysokości, rocznie przyrastając do 10 cm. Tworzy rozłożysty krzew, o pędach początkowo wzniesionych, potem przewieszających się. Charakteryzuje się luźniejszym, mniej zbitym pokrojem w porównaniu do innych bukszpanów. Liście zaokrąglone, ciemnozielone. Kwiaty bez większej wartości dekoracyjnej, drobne i pachnące, miododajne i bardzo chętnie odwiedzane przez pszczoły.
Bardzo dobrze znosi cięcie, idealnie sprawdza się w formowanych żywopłotach i obwódkach. Może rosnąć na niemal każdej glebie, byle wilgotnej, na stanowisku słonecznym lub w półcieniu. Nieco odporniejszy na mróz niż pozostałe bukszpany, zakwalifikowany do strefy mrozoodporności 4. Według naszych obserwacji bukszpan koreański wydaje się bardziej odporny na ćmę bukszpanową.

| Waga | 1 kg |
|---|---|
| Pokrój | szerokostożkowy |
| Nazwa odmiany | var. insularis |
| Wymagania słoneczne | pełne słońce, półcień |
| Docelowa rozpiętość | od 1 m do 2 m |
| Nazwa łacińska | Buxus sinica |
| Wysokość docelowa | od 1 m do 2 m |
| Szczepienie | nieszczepione |
| Wiek sadzonki | 3 sezony |
| Rozstaw sadzenia | 15 – 20 cm |
| Styl ogrodu | ogrody francuskie, ogrody angielskie, ogrody miejskie, ogrody nowoczesne, ogrody podmiejskie, ogrody regularne (geometryczne), ogrody skalne |
| Zastosowanie | bonsai, do formowania, doniczki i pojemniki, żywopłoty |
| Wysokość sadzonki | 20 – 30 cm |
| Rodzaj gleby | gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna |
| PH gleby | lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2 |
| Tempo wzrostu | wolne |
| Sposób rozmnażania | sadzonki ukorzeniane |
| Miejsce sadzenia | balkony, patio i tarasy, rabaty |
| Pora kwitnienia | późna wiosna |
| Barwa liści / igieł | zielone |
| Zapotrzebowanie na wodę | średnie |
| Pojemnik | P11 – 1,5l |
| Odporność na mrozy | bardzo dobra do -32°C |
| Walory użytkowe | na żywopłoty |
| Walory ozdobne | zimozielone, dekoracyjne liście, gęste i wiecznie zielone |








Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.