Buxus sempervirens ‘Hermann von Schrenck’
Odmiana o umiarkowanym wzroście, po 10 latach osiągająca 1,5 m wysokości i 1 m szerokości. Utrzymuje pokój półkolistej kopuły. Liście gęste, drobne, średniozielone. Może być dowolnie formowany.
Najlepiej rośnie w glebie wilgotnej, przepuszczalnej, w okresach suszy wymaga podlewania. Może rosnąć w półcieniu lub pełnym słońcu.
| Waga | 2 kg |
|---|---|
| Pokrój | szerokostożkowy |
| Nazwa odmiany | 'Hermann von Schrenck' |
| Wymagania słoneczne | pełne słońce, półcień |
| Nazwa łacińska | Buxus sempervirens |
| Wysokość docelowa | od 1 m do 1,5 m |
| Szczepienie | nieszczepione |
| Wiek sadzonki | 3 sezony |
| Styl ogrodu | ogrody francuskie, ogrody angielskie, ogrody miejskie, ogrody nowoczesne, ogrody podmiejskie, ogrody regularne (geometryczne), ogrody skalne |
| Zastosowanie | bonsai, do formowania, doniczki i pojemniki |
| Wysokość sadzonki | 20 – 30 cm |
| Rodzaj gleby | gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna |
| PH gleby | lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2 |
| Tempo wzrostu | wolne |
| Sposób rozmnażania | sadzonki ukorzeniane |
| Miejsce sadzenia | balkony, patio i tarasy, rabaty |
| Pora kwitnienia | późna wiosna |
| Barwa liści / igieł | zielone |
| Zapotrzebowanie na wodę | średnie |
| Pojemnik | P11 – 1,5l |
| Odporność na mrozy | bardzo dobra do -32°C |
| Walory użytkowe | na żywopłoty |
| Walory ozdobne | zimozielone, dekoracyjne liście, gęste i wiecznie zielone |









Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.