Buxus sempervirens ‘Polar’
Wyjątkowo wytrzymała roślina o drobnych liściach. W ciągu sezonu wegetacyjnego przyrasta o ok. 5 cm, maksymalna wysokość krzewu nie przekracza 1 m.
Może rosnąć nawet w pełnym cieniu, np. pod dużymi drzewami, nie jest również wymagający w stosunku do podłoża, chociaż preferuje gleby wapienne i przepuszczalne. Nie toleruje nadmiernej wilgotności. Bardzo dobrze znosi cięcie i pozwala się formować. Bukszpan wieczniezielony ‘Polar’ doskonale nadaje się na niskie żywopłoty oraz obwódki wokół rabat, a także jest świetnym materiałem do formowania rzeźb roślinnych.

| Waga | 1 kg |
|---|---|
| Pokrój | szerokostożkowy |
| Nazwa odmiany | 'Polar' |
| Wymagania słoneczne | pełne słońce, półcień |
| Docelowa rozpiętość | od 0,5 m do 1 m |
| Nazwa łacińska | Buxus sempervirens |
| Wysokość docelowa | od 0,5 m do 1 m |
| Szczepienie | nieszczepione |
| Wiek sadzonki | 3 sezony |
| Rozstaw sadzenia | 15 – 20 cm |
| Styl ogrodu | ogrody francuskie, ogrody angielskie, ogrody miejskie, ogrody nowoczesne, ogrody podmiejskie, ogrody regularne (geometryczne), ogrody skalne |
| Zastosowanie | bonsai, do formowania, doniczki i pojemniki, żywopłoty |
| Wysokość sadzonki | 10 – 15 cm |
| Rodzaj gleby | gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna |
| PH gleby | lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2 |
| Tempo wzrostu | wolne |
| Sposób rozmnażania | sadzonki ukorzeniane |
| Miejsce sadzenia | balkony, patio i tarasy, rabaty |
| Pora kwitnienia | późna wiosna |
| Barwa liści / igieł | zielone |
| Zapotrzebowanie na wodę | średnie |
| Pojemnik | P11 – 1,5l |
| Odporność na mrozy | bardzo dobra do -32°C |
| Walory użytkowe | na żywopłoty |
| Walory ozdobne | zimozielone, dekoracyjne liście, gęste i wiecznie zielone |








Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.