Taxus baccata ‘Typ Enno Hinrichs’
Odmiana cisu pospolitego wyróżniająca się wyjątkową odpornością na suszę, wyprowadzona od okazu, który przetrwał bardzo długi okres braku wody.

18 w magazynie
Taxus baccata ‘Typ Enno Hinrichs’
Odmiana cisu pospolitego wyróżniająca się wyjątkową odpornością na suszę, wyprowadzona od okazu, który przetrwał bardzo długi okres braku wody.
| Waga | 2 kg |
|---|---|
| Pokrój | rozłożysty |
| Nazwa odmiany | 'Typ Enno Hinrichs' |
| Wymagania słoneczne | do cienia, do półcienia, na słońce |
| Docelowa rozpiętość | od 3 m do 4 m |
| Szczepienie | nieszczepione |
| Wysokość docelowa | od 4 m do 6 m |
| Nazwa łacińska | Taxus baccata |
| Styl ogrodu | ogrody formalne, ogrody miejskie, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody podmiejskie, ogrody regularne (geometryczne), ogrody skalne |
| Zastosowanie | aleje i szpalery, bonsai, do formowania, doniczki i pojemniki, nasadzenia naturalistycze, rosnące pojedynczo (soliter), żywopłoty |
| Rodzaj gleby | gliniasta, gliniasto-piaszczysta, piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna |
| Wysokość sadzonki | 20 – 25 cm |
| PH gleby | lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2 |
| Tempo wzrostu | normalne |
| Sposób rozmnażania | sadzonki ukorzeniane |
| Miejsce sadzenia | mini ogrody, nasypy i skarpy, ogrody miejskie, ogrody orientalne, ogrody przydomowe, przy ścianach i płotach, rabaty, zieleń publiczna (parki) |
| Barwa liści / igieł | zielone |
| Pojemnik | C2 – 2l |
| Zapotrzebowanie na wodę | niskie |
| Odporność na mrozy | bardzo dobra do -32°C |
| Walory użytkowe | na żywopłoty, na żywopłoty wysokie |
| Walory ozdobne | zimozielone, ciekawy pokrój, dekoracyjne owoce, dekoracyjne liście / igły, gęste i wiecznie zielone |
Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.