Chamaecyparis lawsoniana ‘Goldregen’
| Waga | 2 kg |
|---|---|
| Pokrój | stożkowy |
| Nazwa odmiany | 'Goldregen' |
| Wymagania słoneczne | pełne słońce, półcień |
| Docelowa rozpiętość | od 0,5 m do 1 m |
| Szczepienie | nieszczepione |
| Wysokość docelowa | od 2 m do 3 m |
| Nazwa łacińska | Chamaecyparis lawsoniana |
| Styl ogrodu | ogrody formalne, ogrody miejskie, ogrody nieregularne (swobodne) |
| Zastosowanie | nasadzenia naturalistycze, rosnące pojedynczo (soliter) |
| Rodzaj gleby | gliniasta, gliniasto-piaszczysta, piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna |
| Wysokość sadzonki | 15 – 20 cm |
| PH gleby | lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2 |
| Tempo wzrostu | normalne |
| Sposób rozmnażania | sadzonki ukorzeniane |
| Miejsce sadzenia | ogrody miejskie, ogrody orientalne, ogrody przydomowe, rabaty |
| Barwa liści / igieł | żółte |
| Pojemnik | C2 – 2l |
| Zapotrzebowanie na wodę | średnie |
| Odporność na mrozy | bardzo dobra do -32°C |
| Walory użytkowe | dla ptaków i zwierząt, tlenowe dla środowiska |
| Walory ozdobne | zimozielone, ciekawy pokrój, wielobarwność, gęste i wiecznie zielone |
| Strefa mrozoodporności | 6 a: –26,1 °C –23,3 °C |







Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.