Jest to szybko rosnaca odmiana dęba z prostym pniem. Jego naturalny zasięg to Europa i południowa Francja po Turcję. Drewno jest kruche i nie do wykorzystania w gospodarce. Korę ma srebrzystą, grubą, bruzdowana. Liści o długości od 7, 5 do 12 centymetrów. Klapowane dość głęboko kolorze ciemnozielonym, błyszczącym. Naturalnie wyrasta do 40 metrów wysokości. Chatakterystyczną cechą są owoce skryte w miseczce z frędzelkowatymi łuskami. Świetnie się nadaje na obsadzenie promenad, parków.
Quercus cerris
| Waga | 1 kg |
|---|---|
| Pokrój | rozłożysty |
| Wymagania słoneczne | pełne słońce, półcień |
| Docelowa rozpiętość | od 5 m do 10 m |
| Nazwa łacińska | Quercus cerris |
| Wysokość docelowa | powyżej 20 m |
| Szczepienie | nieszczepione |
| Wiek sadzonki | 2 sezony |
| Styl ogrodu | ogrody leśne, ogrody podmiejskie |
| Zastosowanie | aleje i szpalery, bonsai, do formowania, rosnące pojedynczo (soliter) |
| Kształt owocu | wydłużony |
| Wysokość sadzonki | 40 – 60 cm |
| Rodzaj gleby | gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna |
| PH gleby | lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2 |
| Tempo wzrostu | szybkie |
| Sposób rozmnażania | roślina z siewu |
| Pora kwitnienia | wiosna |
| Barwa liści / igieł | zielone |
| Zapotrzebowanie na wodę | średnie |
| Pojemnik | C1 – 1l |
| Odporność na mrozy | dobra do -21°C |
| Walory użytkowe | dla ptaków i zwierząt, tlenowe dla środowiska, witalne, horiterapeutyczne |
| Walory ozdobne | ciekawy pokrój, dekoracyjne liście, przebarwiają się jesienią |








Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.