Hydrangea paniculata ‘Magical Mont Blanc’
| Waga | 0,5 kg |
|---|---|
| Pokrój | wzniesiony |
| Nazwa odmiany | 'Magical Mont Blanc' |
| Wymagania słoneczne | pełne słońce, półcień |
| Docelowa rozpiętość | od 1 m do 2 m |
| Szczepienie | nieszczepione |
| Nazwa łacińska | Hydrangea paniculata |
| Wysokość docelowa | od 1 m do 2 m |
| Styl ogrodu | ogrody miejskie, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody nowoczesne, ogrody podmiejskie, ogrody regularne (geometryczne) |
| Wysokość sadzonki | 20 – 30 cm |
| Rodzaj gleby | gliniasta, gliniasto-piaszczysta, piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna |
| PH gleby | lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2 |
| Tempo wzrostu | normalne |
| Sposób rozmnażania | sadzonki ukorzeniane |
| Miejsce sadzenia | rabaty |
| Barwa kwiatów | białe, kremowe |
| Intensywność zapachu kwiatów | bez zapachu |
| Pora kwitnienia | późne lato |
| Barwa liści / igieł | zielone |
| Zapotrzebowanie na wodę | średnie |
| Pojemnik | P9 – 0,5l |
| Odporność na mrozy | bardzo dobra do -32°C |
| Walory użytkowe | dla ptaków i zwierząt, tlenowe dla środowiska |
| Walory ozdobne | wielobarwność, dekoracyjne liście, ozdobne kwiaty, obfite kolorowe kwiaty, bardzo długie kwitnienie, kwitnie w cieniu |
| Strefa mrozoodporności | 5 : –28,9 °C –23,3 °C |








Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.