Lonicera caerulea L. var. kamtschatica Sevast. , Streżewczanka’
| Waga | 2 kg |
|---|---|
| Pokrój | wzniesiony |
| Nazwa odmiany | 'Streżewczanka' |
| Wymagania słoneczne | pełne słońce, półcień |
| Docelowa rozpiętość | od 1 m do 2 m |
| Nazwa łacińska | Lonicera caerulea L. var. kamtschatica |
| Wysokość docelowa | od 1 m do 2 m |
| Szczepienie | nieszczepione |
| Styl ogrodu | ogrody chińskie, ogrody japońskie, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody nowoczesne, ogrody podmiejskie, ogrody regularne (geometryczne), ogrody skalne, sady |
| Zastosowanie | owoce deserowe, owoce do mrożenia, owoce na nalewki, owoce na przetwory, owoce na soki, owoce na wino |
| Kolor owoców | niebieskie |
| Rodzaj gleby | gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna |
| PH gleby | lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2 |
| Owoce rodzaj | jadalne, ozdobne |
| Tempo wzrostu | normalne |
| Sposób rozmnażania | sadzonki ukorzeniane |
| Pora owocowania | wiosenna |
| Pora dojrzewania owoców | maj |
| Miejsce sadzenia | balkony, patio i tarasy, nasypy i skarpy, przy ścianach i płotach, rabaty |
| Barwa kwiatów | kremowe, jasno-żółte |
| Intensywność zapachu kwiatów | lekko pachnące |
| Pora kwitnienia | wczesna wiosna |
| Barwa liści / igieł | zielone |
| Zapotrzebowanie na wodę | średnie |
| Pojemnik | C2 – 2l |
| Odporność na mrozy | bardzo dobra do -32°C |
| Walory użytkowe | miododajne, dla ptaków i zwierząt |
| Walory ozdobne | dekoracyjne owoce, ozdobne kwiaty |








Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.