Philadelphus mexicanus Schltdl.
Gatunek jaśminowca pochodzący z Meksyku. Osiąga 1, 5-2 m wysokości i tyle samo szerokości. W cieplejszym klimacie jest krzewem zimozielonym. Kwitnie późną wiosną na biało, kwiaty są pachnące, nie całkiem rozpostarte.
Jaśminowiec meksykański nie jest w pełni mrozoodporny. W Polsce wymaga miejsc osłoniętych i zacisznych, a także okrywania na zimę.
| Waga | 2 kg |
|---|---|
| Pokrój | wzniesiony |
| Wymagania słoneczne | do cienia, do półcienia, na słońce |
| Docelowa rozpiętość | od 2 m do 3 m |
| Nazwa łacińska | Philadelphus mexicanus |
| Wysokość docelowa | od 2 m do 3 m |
| Szczepienie | nieszczepione |
| Rozstaw sadzenia | 50 – 70 cm |
| Styl ogrodu | ogrody miejskie, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody nowoczesne, ogrody podmiejskie, ogrody regularne (geometryczne) |
| Zastosowanie | skarpy i umocnienia gruntu, żywopłoty |
| Wysokość sadzonki | 50 – 100 cm |
| Rodzaj gleby | gliniasta, gliniasto-piaszczysta, piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna |
| PH gleby | lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2 |
| Tempo wzrostu | normalne |
| Sposób rozmnażania | sadzonki ukorzeniane |
| Miejsce sadzenia | rabaty |
| Barwa kwiatów | białe |
| Intensywność zapachu kwiatów | lekko pachnące |
| Pora kwitnienia | późna wiosna |
| Barwa liści / igieł | zielone |
| Zapotrzebowanie na wodę | niskie |
| Pojemnik | C2 – 2l |
| Odporność na mrozy | bardzo dobra do -32°C |
| Walory użytkowe | na żywopłoty, gleby suche zakrzewienie |
| Walory ozdobne | intensywny zapach, ozdobne kwiaty |









Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.