Acer pseudoplatanus ‘Leat’s Cottage’
Wolno rosnące, niewielkie drzewo o gęstej, kulistej koronie, dorastające do 4-5 m. Ozdobne z barwnych, młodych liści, które zaraz po rozwinięciu mają ładny, łososioworóżowy kolor, który zmienia się w żółty, by ostatecznie osiągnąć kolor zielonobiały u liści dojrzałych. Jesienią liście przebarwiają się na pomarańczowo.
Wymaga gleb żyznych i świeżych, cięższych; źle rośnie na piaskach oraz na suchym stanowisku. W pełni mrozoodporny. Najładniej wybarwia się na stanowisku słonecznym, chociaż ostre słońce może powodować przypalanie liści. Wrażliwy na suszę i suche powietrze oraz na zanieczyszczenie środowiska, dlatego nadaje się raczej do dużych parków niż do nasadzeń wzdłuż ulic. Ze względu na barwne, jasne liście wiosną i jesienne, dekoracyjne przebarwienia, ‘Leat’s Cottage’ najlepiej prezentuje się jako samotnik, zwłaszcza na zielonym tle.

Klon jawor ‘Leat’s Cottage’
72,14zł
31 w magazynie
| Waga | 3 kg |
|---|---|
| Pokrój | szerokostożkowy |
| Nazwa odmiany | 'Leat's Cottage' |
| Wymagania słoneczne | pełne słońce, półcień |
| Docelowa rozpiętość | od 3 m do 4 m |
| Nazwa łacińska | Acer pseudoplatanus |
| Wysokość docelowa | od 3 m do 5 m |
| Szczepienie | szczepione na pniu |
| Wiek sadzonki | 2 sezony |
| Styl ogrodu | ogrody miejskie, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody nowoczesne, ogrody podmiejskie |
| Zastosowanie | aleje i szpalery, rosnące pojedynczo (soliter) |
| Wysokość sadzonki | 80 – 100 cm |
| Rodzaj gleby | gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna |
| Wysokość szczepienia | 20 – 35 cm |
| PH gleby | lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2 |
| Tempo wzrostu | normalne |
| Sposób rozmnażania | szczepienie |
| Barwa kwiatów | jasno-żółte |
| Pora kwitnienia | wczesna wiosna |
| Barwa liści / igieł | żółto-zielone |
| Zapotrzebowanie na wodę | średnie |
| Pojemnik | C3 – 3l |
| Odporność na mrozy | bardzo dobra do -32°C |
| Walory użytkowe | miododajne, tlenowe dla środowiska |
| Walory ozdobne | barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, wielobarwność, dekoracyjne liście, przebarwiają się jesienią |








Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.