Weigela florida ‘Pink Poppet’

Krzewuszka cudowna ‘Pink Poppet’
Brak w magazynie
| Waga | 1,5 kg |
|---|---|
| Pokrój | wzniesiony |
| Nazwa odmiany | 'Pink Poppet' |
| Docelowa rozpiętość | od 1 m do 2 m |
| Wymagania słoneczne | pełne słońce, półcień |
| Szczepienie | nieszczepione |
| Wysokość docelowa | od 2 m do 3 m |
| Nazwa łacińska | Weigela florida |
| Rozstaw sadzenia | 100 – 150 cm |
| Styl ogrodu | ogrody miejskie, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody nowoczesne, ogrody podmiejskie, ogrody regularne (geometryczne) |
| Zastosowanie | do formowania, doniczki i pojemniki, pokrycie powierzchni i zadarnienie, żywopłoty |
| Rodzaj gleby | gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna |
| Wysokość sadzonki | 30 – 40 cm |
| PH gleby | lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2 |
| Tempo wzrostu | normalne |
| Sposób rozmnażania | sadzonki ukorzeniane |
| Miejsce sadzenia | rabaty |
| Barwa kwiatów | różowe |
| Intensywność zapachu kwiatów | bez zapachu |
| Pora kwitnienia | powtarzające |
| Barwa liści / igieł | zielone |
| Zapotrzebowanie na wodę | średnie |
| Pojemnik | C1,5 – 1,5l |
| Odporność na mrozy | bardzo dobra do -32°C |
| Walory użytkowe | na żywopłoty |
| Walory ozdobne | wielobarwność, dekoracyjne liście, ozdobne kwiaty, przebarwiają się jesienią, obfite kolorowe kwiaty, bardzo długie kwitnienie |
| Strefa mrozoodporności | 6 a: –26,1 °C –23,3 °C |








Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.