Laurowiśnia iberyjska Angustifolia
Sadzonki laurowiśni do każdego ogrodu. Wyjątkowa roślina prosto ze słonecznej Portugalii.
Prunus lusitanica
Sadzonki laurowiśni do każdego ogrodu. Wyjątkowa roślina prosto ze słonecznej Portugalii.
Prunus lusitanica
| Waga | 1,8 kg |
|---|---|
| Pokrój | wzniesiony |
| Wymagania słoneczne | pełne słońce, półcień, pełny cień |
| Szczepienie | nieszczepione |
| Rozstaw sadzenia | 70 – 90 cm |
| Nazwa łacińska | Prunus lusitanica |
| Sposób rozmnażania | sadzonki ukorzeniane |
| Zastosowanie | bonsai, do formowania, doniczki i pojemniki |
| Zapotrzebowanie na wodę | średnie |
| Styl ogrodu | ogrody leśne, ogrody miejskie, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody podmiejskie, ogrody regularne (geometryczne) |
| Rodzaj gleby | gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, żyzna |
| PH gleby | lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2 |
| Tempo wzrostu | szybkie |
| Kolor owoców | czarne |
| Owoce rodzaj | ozdobne |
| Pora owocowania | lato |
| Kształt owocu | kulisty |
| Pora dojrzewania owoców | sierpień, wrzesień |
| Rodzaj kwiatów | kwiatostan, pachnące, półpełne |
| Barwa kwiatów | białe, beżowe |
| Intensywność zapachu kwiatów | lekko pachnące |
| Barwa liści / igieł | zielone |
| Pora kwitnienia | wiosna |
| Odporność na mrozy | ograniczona -do 12°C |
| Walory użytkowe | dla ptaków i zwierząt, tlenowe dla środowiska, witalne, horiterapeutyczne |
| Walory ozdobne | zimozielone, barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, dekoracyjne owoce, dekoracyjne liście, błyszczące liście, ozdobne pędy, gęste i wiecznie zielone, kwitnie w cieniu |
| Miejsce sadzenia | balkony, patio i tarasy, rabaty |
Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.