Prunus laurocerasus ‘Genolia’

Brak w magazynie
Prunus laurocerasus ‘Genolia’
| Waga | 3 kg |
|---|---|
| Pokrój | wzniesiony |
| Nazwa odmiany | 'Genolia' |
| Wymagania słoneczne | do cienia, do półcienia, na słońce |
| Docelowa rozpiętość | od 1 m do 2 m |
| Szczepienie | nieszczepione |
| Nazwa łacińska | Prunus laurocerasus |
| Wysokość docelowa | od 2 m do 3 m |
| Styl ogrodu | ogrody leśne, ogrody miejskie, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody podmiejskie, ogrody regularne (geometryczne) |
| Rozstaw sadzenia | 70 – 90 cm |
| Nazwa alternatywna | 'Genolia Mariblon' |
| Kształt owocu | kulisty |
| Zastosowanie | bonsai, do formowania, doniczki i pojemniki |
| Wysokość sadzonki | 50 – 60 cm |
| Kolor owoców | czarne |
| Rodzaj gleby | gliniasta, gliniasto-piaszczysta, piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna |
| PH gleby | lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2 |
| Tempo wzrostu | szybkie |
| Owoce rodzaj | ozdobne |
| Sposób rozmnażania | sadzonki ukorzeniane |
| Miejsce sadzenia | balkony, patio i tarasy, rabaty |
| Rodzaj kwiatów | kwiatostan, pachnące |
| Barwa kwiatów | białe |
| Intensywność zapachu kwiatów | lekko pachnące |
| Pora kwitnienia | wiosna |
| Barwa liści / igieł | zielone |
| Zapotrzebowanie na wodę | średnie |
| Pojemnik | C3 – 3l |
| Odporność na mrozy | ograniczona -do 12°C |
| Walory użytkowe | miododajne, dla ptaków i zwierząt, na żywopłoty |
| Walory ozdobne | zimozielone, ciekawy pokrój, dekoracyjne liście, błyszczące liście, gęste i wiecznie zielone, kwitnie w cieniu, pachnące kwiaty |
Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.