Rubus Idaeus
Powtarzająca owocowanie, niezawodna malina o dużych, smacznych owocach. Przy sprzyjającej pogodzie owoce dojrzewają aż do listopada. Owocuje na pędach jednorocznych i dwuletnich.
Rubus Idaeus
Powtarzająca owocowanie, niezawodna malina o dużych, smacznych owocach. Przy sprzyjającej pogodzie owoce dojrzewają aż do listopada. Owocuje na pędach jednorocznych i dwuletnich.
| Waga | 1,5 kg |
|---|---|
| Pokrój | wzniesiony |
| Wymagania słoneczne | pełne słońce, półcień |
| Docelowa rozpiętość | od 0,5 m do 1 m |
| Nazwa łacińska | Rubus Idaeus |
| Wysokość docelowa | od 1 m do 2 m |
| Szczepienie | nieszczepione |
| Styl ogrodu | ogrody chińskie, ogrody japońskie, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody nowoczesne, ogrody podmiejskie, ogrody skalne |
| Zastosowanie | do formowania, owoce deserowe, owoce do mrożenia, owoce na nalewki, owoce na przetwory, owoce na soki, owoce na wino, rosnące pojedynczo (soliter) |
| Kolor owoców | czerwone |
| Wysokość sadzonki | 30 – 50 cm |
| Rodzaj gleby | gliniasta, gliniasto-piaszczysta, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna |
| PH gleby | lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2 |
| Smak owoców | słodki, soczysty |
| Owoce rodzaj | jadalne |
| Tempo wzrostu | normalne |
| Sposób rozmnażania | odkłady |
| Pora owocowania | lato |
| Pora dojrzewania owoców | sierpień |
| Miejsce sadzenia | balkony, patio i tarasy, nasypy i skarpy, przy ścianach i płotach, rabaty |
| Barwa kwiatów | białe, beżowe, kremowe |
| Intensywność zapachu kwiatów | lekko pachnące |
| Pora kwitnienia | wczesna wiosna |
| Barwa liści / igieł | zielone |
| Zapotrzebowanie na wodę | średnie |
| Pojemnik | C1,5 – 1,5l |
| Odporność na mrozy | bardzo dobra do -32°C |
| Walory użytkowe | miododajne, dla ptaków i zwierząt |
| Walory ozdobne | barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, dekoracyjne owoce, wielobarwność, dekoracyjne liście, kwitnie w cieniu, niespotykany wygląd owoców |
Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.