Larix laricina ‘Tharandt’
Karłowa odmiana modrzewia o regularnym stożkowym kształcie. Igły jasnozielone, pokryte silnym woskowym nalotem, co nadaje im niebieskawy odcień.
Polecany do skalniaków i na wrzosowiska, a także na rabaty w ogrodach przydomowych, parkach i zieleni osiedlowej.

| Waga | 3 kg |
|---|---|
| Nazwa odmiany | 'Tharandt' |
| Barwa liści / igieł | ciemnozielone |
| Wiek sadzonki | 1 sezon |
| Nazwa łacińska | Larix laricina |
| Wysokość docelowa | od 1 m do 2 m |
| Docelowa rozpiętość | od 1 m do 2 m |
| Wysokość sadzonki | 100 – 120 cm |
| Wysokość szczepienia | 80 – 100 cm |
| Sposób rozmnażania | szczepienie na pniu |
| Pojemnik | C3 – 3l |
| Miejsce sadzenia | mini ogrody, ogrody miejskie, rabaty |
| Styl ogrodu | ogrody nieregularne (swobodne), ogrody skalne |
| Zapotrzebowanie na wodę | średnie |
| Tempo wzrostu | normalne |
| Wymagania słoneczne | pełne słońce, półcień |
| Odporność na mrozy | bardzo dobra do -32°C |
| Pokrój | kulisty |
| Pora kwitnienia | brak kwitnienia |
| Zastosowanie | rosnące pojedynczo (soliter) |
| Walory ozdobne | barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, dekoracyjne liście / igły, ozdobne pędy |
| Walory użytkowe | dla ptaków i zwierząt, tlenowe dla środowiska |
| PH gleby | lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2 |
| Rodzaj gleby | gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna |
| Szczepienie | szczepione na pniu |








Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.