Ilex meserveae ‘Heckenfee’

Ostrokrzew Meservy ‘Heckenfee’
468 w magazynie
| Waga | 2 kg |
|---|---|
| Pokrój | płaskokulisty |
| Nazwa odmiany | 'Heckenfee' |
| Wymagania słoneczne | do półcienia, na słońce |
| Docelowa rozpiętość | od 0,5 m do 1 m |
| Szczepienie | nieszczepione |
| Nazwa łacińska | Ilex meserveae |
| Wysokość docelowa | od 0,2 m do 0,5 m |
| Styl ogrodu | ogrody chińskie, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody podmiejskie, ogrody skalne |
| Nazwa alternatywna | 'Hachfee' |
| Zastosowanie | bonsai, do formowania, doniczki i pojemniki, rosnące pojedynczo (soliter), żywopłoty |
| Wysokość sadzonki | 10 – 15 cm |
| Kolor owoców | czerwone |
| Rodzaj gleby | gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna |
| PH gleby | lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2 |
| Tempo wzrostu | wolne |
| Sposób rozmnażania | sadzonki ukorzeniane |
| Pora owocowania | jesień |
| Miejsce sadzenia | balkony, patio i tarasy, nasypy i skarpy, przy ścianach i płotach, rabaty |
| Barwa kwiatów | białe |
| Pora kwitnienia | wiosna |
| Barwa liści / igieł | zielone |
| Zapotrzebowanie na wodę | średnie |
| Pojemnik | C2 – 2l |
| Odporność na mrozy | dobra do -21°C |
| Walory użytkowe | dla ptaków i zwierząt, tlenowe dla środowiska, na żywopłoty, horiterapeutyczne |
| Walory ozdobne | zimozielone, ciekawy pokrój, dekoracyjne owoce, wielobarwność, błyszczące liście, kolczaste lub cierniste, ozdobne pędy, gęste i wiecznie zielone, kwitnie w cieniu, niespotykany wygląd owoców |








Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.