Potentilla fruticosa ‘McKay’s White’
Odmiana uzyskana w amerykańskiej szkółce McKay’s Nursery Waterloo. Jedna z wyższych odmian pięciornika, dorastająca do 1, 2 m wysokości i 1, 5 m szerokości, o dużych, białych kwiatach, rozpoczynająca kwitnienie w czerwcu i kwitnąca do września, przy sprzyjającej pogodzie nawet dłużej.
Doskonale znosi warunki miejskie, tolerancyjna na okresy suszy oraz zanieczyszczenia powietrza, więc sprawdza się w zieleni miejskiej, np. w formie szpalerów i żywopłotów wzdłuż chodników. Dobrze rośnie w parkach i ogrodach przydomowych. Przycinanie sprzyja zagęszczeniu krzewu i utrzymaniu regularnego pokroju.
| Waga | 1,5 kg |
|---|---|
| Pokrój | wzniesiony |
| Nazwa odmiany | 'McKay's White' |
| Wymagania słoneczne | pełne słońce, półcień |
| Docelowa rozpiętość | od 0,5 m do 1 m |
| Nazwa łacińska | Potentilla fruticosa |
| Wysokość docelowa | od 0,5 m do 1 m |
| Szczepienie | nieszczepione |
| Rozstaw sadzenia | 40 – 60 cm |
| Styl ogrodu | ogrody miejskie, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody nowoczesne, ogrody podmiejskie, ogrody regularne (geometryczne) |
| Nazwa alternatywna | Dasiphora fruticosa |
| Zastosowanie | aleje i szpalery, do formowania, doniczki i pojemniki, nasadzenia naturalistycze, obwódki, pokrycie powierzchni i zadarnienie |
| Rodzaj gleby | gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna |
| PH gleby | lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2 |
| Tempo wzrostu | normalne |
| Sposób rozmnażania | sadzonki ukorzeniane |
| Miejsce sadzenia | mini ogrody, nasypy i skarpy, ogrody miejskie, ogrody przydomowe, ogrody skalne, przy ścianach i płotach, rabaty, zieleń publiczna (parki) |
| Rodzaj kwiatów | pojedyncze |
| Barwa kwiatów | białe |
| Intensywność zapachu kwiatów | bez zapachu |
| Pora kwitnienia | powtarzające |
| Barwa liści / igieł | zielone |
| Zapotrzebowanie na wodę | średnie |
| Pojemnik | C1,5 – 1,5l |
| Odporność na mrozy | bardzo dobra do -32°C |
| Walory użytkowe | gleby suche zakrzewienie |
| Walory ozdobne | ozdobne kwiaty, obfite kolorowe kwiaty, bardzo długie kwitnienie |
| Strefa mrozoodporności | 3: -40,0 °C –34,4 °C |
| Wysokość sadzonki | 20 – 25 cm |









Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.