Ribes divaricatum

Porzeczka połyskująca
Brak w magazynie
| Waga | 2 kg |
|---|---|
| Pokrój | wzniesiony |
| Wymagania słoneczne | pełne słońce, półcień |
| Szczepienie | nieszczepione |
| Nazwa łacińska | Ribes divaricatum |
| Sposób rozmnażania | sadzonki ukorzeniane |
| Zastosowanie | owoce deserowe, owoce do mrożenia, owoce na nalewki, owoce na przetwory, owoce na soki, owoce na wino |
| Zapotrzebowanie na wodę | średnie |
| Styl ogrodu | ogrody miejskie, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody nowoczesne, ogrody podmiejskie, ogrody regularne (geometryczne) |
| Docelowa rozpiętość | od 1 m do 2 m |
| Rodzaj gleby | gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna |
| Wysokość docelowa | od 1 m do 2 m |
| Pojemnik | C2 – 2l |
| PH gleby | lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2 |
| Tempo wzrostu | normalne |
| Owoce rodzaj | jadalne, ozdobne |
| Pora owocowania | lato |
| Pora dojrzewania owoców | czerwiec, lipiec |
| Barwa kwiatów | beżowe, kremowe |
| Intensywność zapachu kwiatów | lekko pachnące |
| Barwa liści / igieł | zielone |
| Pora kwitnienia | wczesna wiosna |
| Odporność na mrozy | bardzo dobra do -32°C |
| Walory użytkowe | miododajne, dla ptaków i zwierząt, witalne, horiterapeutyczne |
| Walory ozdobne | dekoracyjne owoce, dekoracyjne liście, ozdobne kwiaty |
| Miejsce sadzenia | rabaty |








Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.