Pinus nigra ‘Chemeketa’

Sosna czarna ‘Chemeketa’
45 w magazynie
| Pokrój | rozłożysty |
|---|---|
| Nazwa odmiany | 'Chemeketa’' |
| Wymagania słoneczne | pełne słońce, półcień |
| Docelowa rozpiętość | od 0,5 m do 1 m |
| Szczepienie | szczepione |
| Nazwa łacińska | Pinus nigra |
| Wysokość docelowa | od 0,5 m do 1,5 m |
| Styl ogrodu | ogrody chińskie, ogrody leśne, ogrody miejskie, ogrody naturalistyczne, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody nowoczesne, ogrody podmiejskie, ogrody skalne |
| Zastosowanie | aleje i szpalery, do formowania, doniczki i pojemniki, nasadzenia naturalistycze |
| Rodzaj gleby | gliniasta, gliniasto-piaszczysta, piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna |
| PH gleby | kwaśne: pH 5,0 – 6,0, lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2 |
| Tempo wzrostu | normalne |
| Sposób rozmnażania | szczepienie |
| Miejsce sadzenia | balkony, patio i tarasy, las przy domu, mini ogrody, nasypy i skarpy, ogrody miejskie, ogrody orientalne, ogrody przydomowe, ogrody skalne, rabaty, zieleń publiczna (parki) |
| Zapotrzebowanie na wodę | niskie |
| Odporność na mrozy | bardzo dobra do -32°C |
| Walory użytkowe | gleby suche zakrzewienie |
| Walory ozdobne | zimozielone, duże i długie igły, ozdobne pędy, ozdobne szyszki, gęste i wiecznie zielone |








Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.