Pinus parviflora ‘Shirobana’
Bardzo mocno rozkrzewiona i zagęszczona odmiana o stożkowym, nieregularnym pokroju i wolnym tempie wzrostu. Rocznie przyrasta o 8-15 cm, po dziesięciu latach zwykle osiąga ok. 1, 5 m wysokości. Igły średnio długie, wygięte, niebieskozielone. Szyszki, początkowo zielone, licznie pojawiają się już na młodych drzewach.
Sosna drobnokwiatowa ‘Shirobana’ dobrze prezentuje się zarówno jako samotnik, jak i w grupie i na rabatach. Efektownie wygląda także w większych ogrodach skalnych i japońskich. Ma nieduże wymagania glebowe, może rosnąć nawet na mało zasobnych glebach, znosi okresową suszę. Niewrażliwa na niskie temperatury.
| Waga | 2 kg |
|---|---|
| Pokrój | stożkowy |
| Nazwa odmiany | 'Shirobana' |
| Wymagania słoneczne | pełne słońce, półcień |
| Docelowa rozpiętość | od 0,5 m do 1 m |
| Nazwa łacińska | Pinus parviflora |
| Wysokość docelowa | od 0,5 m do 1,5 m |
| Szczepienie | szczepione |
| Styl ogrodu | ogrody leśne, ogrody miejskie, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody skalne |
| Wysokość sadzonki | 20 – 40 cm |
| Rodzaj gleby | gliniasta, gliniasto-piaszczysta, piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna |
| PH gleby | lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2 |
| Tempo wzrostu | normalne |
| Miejsce sadzenia | balkony, patio i tarasy, mini ogrody, ogrody przydomowe, ogrody skalne, rabaty |
| Barwa liści / igieł | szaro-niebieskie |
| Zapotrzebowanie na wodę | niskie |
| Pojemnik | C2 – 2l |
| Odporność na mrozy | bardzo dobra do -32°C |
| Walory użytkowe | dla ptaków i zwierząt, tlenowe dla środowiska, horiterapeutyczne, gleby suche zakrzewienie |
| Walory ozdobne | zimozielone, ciekawy pokrój, dekoracyjne liście / igły, ozdobne pędy, gęste i wiecznie zielone |









Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.