Pinus densiflora ‘Burkes Red Variegated’
Wyselekcjonowana z siewek odmiany ‘Oculus-Darconis’ w latach 80. XX w. w amerykańskiej szkółce Mitsch Nursery. Charakteryzuje się średnio silnym wzrostem, rocznie przyrasta o 10-20 cm, by po dziesięciu latach osiągnąć ok. 1, 5 m wysokości i 1 m szerokości. Rośnie w formie niewielkiego drzewka o typowym dla sosen, okółkowym, ale dość luźnym i nieregularnym pokroju. Głównym walorem dekoracyjnym odmiany jest pasiaste wybarwienie igieł, które są podzielone na zielone i żółte odcinki. Igły dość długie (ok. 11 cm), cienkie, miękkie, zebrane po dwie.
Bardzo atrakcyjna, rozświetlająca ogród odmiana o minimalnych wymaganiach siedliskowych. Dobrze rośnie praktycznie na każdej, byle nie podmokłej glebie. Znosi suszę i mrozy. Preferuje stanowisko słoneczne.
| Waga | 2 kg |
|---|---|
| Pokrój | rozłożysty |
| Nazwa odmiany | 'Burkes Red Variegated' |
| Wymagania słoneczne | pełne słońce, półcień |
| Docelowa rozpiętość | od 1 m do 2 m |
| Nazwa łacińska | Pinus densiflora |
| Wysokość docelowa | od 2 m do 3 m |
| Szczepienie | szczepione |
| Wiek sadzonki | 2 sezony |
| Styl ogrodu | ogrody leśne, ogrody miejskie, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody skalne |
| Zastosowanie | nasadzenia naturalistycze, rosnące pojedynczo (soliter) |
| Wysokość sadzonki | 20 – 40 cm |
| Rodzaj gleby | gliniasta, gliniasto-piaszczysta, piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna |
| Wysokość szczepienia | 5 – 15 cm |
| PH gleby | lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2 |
| Tempo wzrostu | normalne |
| Sposób rozmnażania | szczepienie |
| Miejsce sadzenia | ogrody orientalne, ogrody przydomowe, rabaty |
| Barwa liści / igieł | pstre, dwubarwne liście i obrzeżone |
| Zapotrzebowanie na wodę | niskie |
| Pojemnik | C2 – 2l |
| Odporność na mrozy | bardzo dobra do -32°C |
| Walory użytkowe | dla ptaków i zwierząt, tlenowe dla środowiska, horiterapeutyczne, gleby suche zakrzewienie |
| Walory ozdobne | zimozielone, ciekawy pokrój, dekoracyjne liście / igły, ozdobne pędy, gęste i wiecznie zielone |









Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.