Pinus mugo ‘Amber Gold’
Wolno rosnąca odmiana, dorastająca w ciągu 10 lat do 0, 8 m wysokości i 1 m szerokości. Pokrój krzaczasty, zwarty. Igły latem zielone z żółtymi końcówkami, zimą wybarwiają się na intensywnie złoty kolor.
‘Amber Gold’ zimą stanowi wyróżniający się złoty akcent, który wygląda bardzo atrakcyjnie zarówno wśród innych krzewów, jak i na tle śniegu. Polecana do nasadzeń w formie samotnika, a także na rabaty i do pojemników. Dobrze rośnie w każdej przeciętnej, niezbyt mokrej glebie. Do pełni wybarwienia konieczne jest stanowisko słoneczne. Dobrze znosi suszę i mrozy.
| Waga | 2 kg |
|---|---|
| Pokrój | krzaczasty |
| Nazwa odmiany | 'Amber Gold' |
| Wymagania słoneczne | pełne słońce, półcień |
| Docelowa rozpiętość | od 1 m do 1, 5m |
| Nazwa łacińska | Pinus mugo |
| Wysokość docelowa | od 0,5 m do 1,5 m |
| Szczepienie | szczepione |
| Wiek sadzonki | 3 sezony |
| Styl ogrodu | ogrody leśne, ogrody miejskie, ogrody naturalistyczne, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody podmiejskie, ogrody skalne |
| Zastosowanie | aleje i szpalery, doniczki i pojemniki, nasadzenia naturalistycze |
| Wysokość sadzonki | 20 – 40 cm |
| Rodzaj gleby | gliniasta, gliniasto-piaszczysta, piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna |
| Wysokość szczepienia | 10 – 15 cm |
| PH gleby | lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2 |
| Tempo wzrostu | normalne |
| Sposób rozmnażania | szczepienie |
| Miejsce sadzenia | balkony, patio i tarasy, mini ogrody, ogrody miejskie, ogrody przydomowe, ogrody skalne, rabaty |
| Barwa liści / igieł | żółto-zielone |
| Zapotrzebowanie na wodę | niskie |
| Pojemnik | C2 – 2l |
| Odporność na mrozy | bardzo dobra do -32°C |
| Walory użytkowe | dla ptaków i zwierząt, tlenowe dla środowiska, horiterapeutyczne, gleby suche zakrzewienie |
| Walory ozdobne | zimozielone, ciekawy pokrój, dekoracyjne liście / igły, ozdobne pędy, gęste i wiecznie zielone |









Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.