Pinus x pseudopumilio ‘Didiček’
Pochodząca od czarciej miotły miniaturowa odmiana, o małych rocznych przyrostach i krótkich igłach, rosnąca w formie małej, zwartej, nieregularnej kulki.
Ze względu na minimalne rozmiary, polecana przede wszystkim do kolekcji miniaturowych iglaków oraz do małych ogródków skalnych. Cechuje ją dobra mrozoodporność i wytrzymałość na suszę, preferuje gleby lekkie i przepuszczalne. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym.
| Waga | 2 kg |
|---|---|
| Pokrój | kulisty |
| Nazwa odmiany | 'Didiček' |
| Wymagania słoneczne | pełne słońce, półcień |
| Docelowa rozpiętość | do 0,5 m |
| Nazwa łacińska | Pinus x pseudopumilio |
| Wysokość docelowa | od 0,2 m do 0,5 m |
| Szczepienie | szczepione |
| Wiek sadzonki | 2 sezony |
| Styl ogrodu | ogrody leśne, ogrody miejskie, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody skalne |
| Zastosowanie | doniczki i pojemniki |
| Wysokość sadzonki | 20 – 40 cm |
| Rodzaj gleby | gliniasta, gliniasto-piaszczysta, piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna |
| Wysokość szczepienia | 5 – 15 cm |
| PH gleby | lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2 |
| Tempo wzrostu | normalne |
| Sposób rozmnażania | szczepienie |
| Miejsce sadzenia | balkony, patio i tarasy, mini ogrody, ogrody miejskie, ogrody przydomowe, ogrody skalne, rabaty |
| Barwa liści / igieł | zielone |
| Zapotrzebowanie na wodę | niskie |
| Pojemnik | C2 – 2l |
| Odporność na mrozy | bardzo dobra do -32°C |
| Walory użytkowe | gleby suche zakrzewienie, gleby suche zadrzewienie |
| Walory ozdobne | zimozielone, dekoracyjne liście / igły, ozdobne pędy |









Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.