Pinus mugo ‘Green Shadow’
Odmiana o słabym wzroście i krótkich, rozłożystych, pokładających się pędach, u których jedynie wierzchołki są skierowane pionowo. Posadzona na skalniaku ładnie układa się na kamieniach, formy szczepione na pniu mają tendencję do lekkiego przewieszania się. Igły o długości ok. 3 cm, ciemnozielone.
Odmiana polecana przede wszystkim do ogrodów skalnych i na rabaty, może być uprawiana w pojemnikach. Dobrze znosi mrozy i suszę, rośnie nawet w suchej, piaszczystej glebie. Nie toleruje nadmiaru wody i znacznego zacienienia.
| Waga | 2 kg |
|---|---|
| Pokrój | rozłożysty |
| Nazwa odmiany | 'Green Shadow' |
| Wymagania słoneczne | pełne słońce, półcień |
| Docelowa rozpiętość | do 0,5 m |
| Nazwa łacińska | Pinus mugo |
| Wysokość docelowa | od 0,2 m do 0,5 m |
| Szczepienie | szczepione |
| Wiek sadzonki | 2 sezony |
| Styl ogrodu | ogrody leśne, ogrody miejskie, ogrody naturalistyczne, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody skalne |
| Zastosowanie | doniczki i pojemniki, obwódki, skarpy i umocnienia gruntu |
| Wysokość sadzonki | 20 – 30 cm |
| Rodzaj gleby | gliniasta, gliniasto-piaszczysta, piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna |
| Wysokość szczepienia | 5 – 15 cm |
| PH gleby | lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2 |
| Tempo wzrostu | normalne |
| Sposób rozmnażania | szczepienie |
| Miejsce sadzenia | balkony, patio i tarasy, mini ogrody, ogrody miejskie, ogrody przydomowe, ogrody skalne, rabaty |
| Barwa liści / igieł | zielone |
| Zapotrzebowanie na wodę | niskie |
| Pojemnik | C2 – 2l |
| Odporność na mrozy | bardzo dobra do -32°C |
| Walory użytkowe | gleby suche zakrzewienie, gleby suche zadrzewienie |
| Walory ozdobne | zimozielone, dekoracyjne liście / igły, ozdobne pędy |









Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.