Pinus mugo ‘Laarheide’
Odmiana charakteryzująca się powolnym wzrostem, o średnich rocznych przyrostach nie przekraczających 8 cm. Przyjmuje kształt spłaszczonej kuli. Cechą charakterystyczną odmiany są przebarwiające się na żółto igły, niewrażliwe na słoneczne przypalenia.
Wymagająca pełnego słońca, w stosunku do gleby tolerancyjna odmiana, dobrze rosnąca zarówno na podłożu żyznym, próchnicznym, jak i piaszczystym. Odporna na suszę, bardzo dobrze zimuje. Polecana na rabaty i do skalniaków, a także do pojemników ustawianych na tarasach i balkonach.
| Waga | 3 kg |
|---|---|
| Pokrój | płaskokulisty |
| Nazwa odmiany | 'Laarheide' |
| Wymagania słoneczne | pełne słońce, półcień |
| Docelowa rozpiętość | od 0,5 m do 1 m |
| Nazwa łacińska | Pinus mugo |
| Wysokość docelowa | od 0,5 m do 1 m |
| Szczepienie | szczepione |
| Styl ogrodu | ogrody japońskie, ogrody leśne, ogrody miejskie, ogrody naturalistyczne, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody skalne |
| Zastosowanie | do formowania, doniczki i pojemniki, nasadzenia naturalistycze, pokrycie powierzchni i zadarnienie |
| Wysokość sadzonki | 20 – 30 cm |
| Rodzaj gleby | gliniasta, gliniasto-piaszczysta, piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna |
| Wysokość szczepienia | 5 – 15 cm |
| PH gleby | lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2 |
| Tempo wzrostu | normalne |
| Sposób rozmnażania | szczepienie |
| Miejsce sadzenia | balkony, patio i tarasy, mini ogrody, nasypy i skarpy, ogrody przydomowe, ogrody skalne, rabaty |
| Barwa liści / igieł | zielone |
| Zapotrzebowanie na wodę | niskie |
| Pojemnik | C3 – 3l |
| Odporność na mrozy | bardzo dobra do -32°C |
| Walory użytkowe | gleby suche zakrzewienie, gleby suche zadrzewienie |
| Walory ozdobne | zimozielone, dekoracyjne liście / igły, ozdobne pędy |









Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.