Pinus sylvestris ‘Argentea Compacta’
Każda z roślin ma cechy typowe dla odmiany, ale przy tym jest niepowtarzalna i różni się od innych, nawet pochodzących z tej samej partii produkcyjnej.
Pinus sylvestris ‘Argentea Compacta’
| Waga | 15 kg |
|---|---|
| Pokrój | stożkowy |
| Nazwa odmiany | 'Argentea Compacta' |
| Wymagania słoneczne | pełne słońce, półcień |
| Docelowa rozpiętość | od 1 m do 1, 5m |
| Szczepienie | szczepione |
| Nazwa łacińska | Pinus sylvestris |
| Wysokość docelowa | od 1 m do 2 m |
| Styl ogrodu | ogrody leśne, ogrody miejskie, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody nowoczesne, ogrody skalne |
| Rozstaw sadzenia | 100 – 150 cm |
| Zastosowanie | bonsai, do formowania, doniczki i pojemniki, rosnące pojedynczo (soliter), skarpy i umocnienia gruntu, żywopłoty |
| Wysokość sadzonki | 80 – 100 cm |
| Rodzaj gleby | gliniasta, gliniasto-piaszczysta, piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna |
| Wysokość szczepienia | 5 – 15 cm |
| PH gleby | lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2 |
| Tempo wzrostu | normalne |
| Sposób rozmnażania | szczepienie |
| Miejsce sadzenia | mini ogrody, ogrody miejskie, ogrody przydomowe, rabaty |
| Barwa liści / igieł | szaro-niebieskie |
| Zapotrzebowanie na wodę | niskie |
| Pojemnik | C7,5 – 7,5l |
| Odporność na mrozy | bardzo dobra do -32°C |
| Walory użytkowe | dla ptaków i zwierząt, tlenowe dla środowiska, witalne |
| Walory ozdobne | zimozielone, barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, dekoracyjne liście / igły, ozdobne pędy, ozdobne szyszki |
| Strefa mrozoodporności | 3 b: –37,2 °C –34,4 °C |
Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.