Picea abies ‘Ehrengold’
Wolno rosnący świerk pospolity, osiągający po 10 latach ok. 1, 5 m wysokości, o typowym dla gatunku, stożkowym pokroju. Charakterystyczne dla ‘Ehrengold’ jest żółte wiosenne zabarwienie igieł, które utrzymuje się do lata, a potem stopniowo zanika.
Odmiana polecana do ogrodów skalnych i wrzosowych, a także do małych ogrodów, również do nasadzeń w formie samotnika. Najlepiej rośnie na glebach żyznych, próchnicznych, umiarkowanie wilgotnych, lekko kwaśnych, preferuje słoneczne stanowisko. Przystosowany do niskich temperatur, dobrze zimuje.
| Waga | 2 kg |
|---|---|
| Pokrój | stożkowy |
| Nazwa odmiany | 'Ehrengold' |
| Wymagania słoneczne | pełne słońce, półcień |
| Docelowa rozpiętość | od 1 m do 2 m |
| Nazwa łacińska | Picea abies |
| Wysokość docelowa | od 10 m do 15 m |
| Szczepienie | szczepione |
| Wiek sadzonki | 2 sezony |
| Styl ogrodu | ogrody leśne, ogrody miejskie, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody podmiejskie |
| Zastosowanie | aleje i szpalery, rosnące pojedynczo (soliter) |
| Wysokość sadzonki | 20 – 30 cm |
| Rodzaj gleby | gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna |
| Wysokość szczepienia | 5 – 15 cm |
| PH gleby | lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2 |
| Tempo wzrostu | normalne |
| Sposób rozmnażania | szczepienie |
| Miejsce sadzenia | las przy domu |
| Barwa liści / igieł | żółte |
| Zapotrzebowanie na wodę | średnie |
| Pojemnik | C2 – 2l |
| Odporność na mrozy | bardzo dobra do -32°C |
| Walory użytkowe | dla ptaków i zwierząt, tlenowe dla środowiska |
| Walory ozdobne | zimozielone, barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, wielobarwność, dekoracyjne liście / igły |









Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.