Prunus x hillieri ‘Spire’
Drzewo osiągające do 12 m wysokości i 8 m szerokości, o wyprostowanym i zwartym pokroju. Rozwijające się wiosną młode liście są zabarwione na brązowo, latem stają się zielone, a jesienią barwią się na atrakcyjny, czerwonopomarańczowy kolor. Kwiaty pojedyncze, jasnoróżowe, o wielkości do 3 cm, bardzo liczne. Drzewo niezwykle dekoracyjne zarówno wiosną, w okresie kwitnienia, jak i jesienią, w czasie przebarwiania się liści.
Wiśnia Hilliera ‘Spire’ jest laureatem nagrody Award of Garden Merit (AGM) przyznawanej przez Brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze (RHS) roślinom o dużych walorach dekoracyjnych i niewygórowanych wymaganiach siedliskowych, doskonale nadających się do uprawy w przeciętnych warunkach. Preferuje gleby żyzne, przepuszczalne, średnio wilgotne. Najładniej kwitnie w pełnym słońcu.

Wiśnia Hilliera ‘Spire’
71,40zł
63 w magazynie
| Waga | 1,5 kg |
|---|---|
| Pokrój | owalny |
| Nazwa odmiany | 'Spire' |
| Wymagania słoneczne | pełne słońce, półcień |
| Docelowa rozpiętość | od 5 m do 10 m |
| Nazwa łacińska | Prunus x hillieri |
| Wysokość docelowa | od 10 m do 15 m |
| Szczepienie | nieszczepione |
| Styl ogrodu | ogrody miejskie, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody nowoczesne, ogrody podmiejskie |
| Zastosowanie | aleje i szpalery, rosnące pojedynczo (soliter) |
| Wysokość sadzonki | 80 – 120 cm |
| Rodzaj gleby | gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna |
| Wysokość szczepienia | 10 – 15 cm |
| PH gleby | lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2 |
| Tempo wzrostu | normalne |
| Sposób rozmnażania | szczepienie |
| Barwa kwiatów | jasno-różowe |
| Pora kwitnienia | wiosna |
| Barwa liści / igieł | zielone |
| Zapotrzebowanie na wodę | średnie |
| Pojemnik | C1,5 – 1,5l |
| Odporność na mrozy | dobra do -21°C |
| Walory użytkowe | dla ptaków i zwierząt, tlenowe dla środowiska |
| Walory ozdobne | ozdobne kwiaty, przebarwiają się jesienią |








Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.