Prunus hupehensis ‘Ingram’
syn. Prunus serrulata var. hupehensis Ingram
Tradycyjna, japońska odmiana, sprowadzona do Europy w 1822 r i opisana przez Johna Lindleya. Drzewo o znacznych rozmiarach, dekoracyjne przede wszystkim z dużych, półpełnych, biało-różowych kwiatów, które licznie pojawiają się wiosną. Polecana do parków i dużych ogrodów.
| Waga | 3 kg |
|---|---|
| Pokrój | wzniesiony |
| Nazwa odmiany | 'Ingram' |
| Wymagania słoneczne | pełne słońce, półcień |
| Docelowa rozpiętość | od 3 m do 5 m |
| Nazwa łacińska | Prunus hupehensis |
| Wysokość docelowa | od 4 m do 6 m |
| Szczepienie | szczepione |
| Wiek sadzonki | 1 sezon |
| Styl ogrodu | ogrody miejskie, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody nowoczesne, ogrody podmiejskie |
| Zastosowanie | aleje i szpalery, nasadzenia naturalistycze, rosnące pojedynczo (soliter) |
| Wysokość sadzonki | 70 – 100 cm |
| Rodzaj gleby | gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna |
| Wysokość szczepienia | 30 – 40 cm |
| PH gleby | lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2 |
| Tempo wzrostu | normalne |
| Sposób rozmnażania | szczepienie |
| Barwa kwiatów | różowe |
| Pora kwitnienia | wiosna |
| Barwa liści / igieł | zielone |
| Zapotrzebowanie na wodę | średnie |
| Pojemnik | C3 – 3l |
| Odporność na mrozy | dobra do -21°C |
| Walory użytkowe | miododajne, dla ptaków i zwierząt, tlenowe dla środowiska |
| Walory ozdobne | barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, ozdobne kwiaty, ozdobne pędy, przebarwiają się jesienią, kwitnie w cieniu, pachnące kwiaty |
| Miejsce sadzenia | ogrody miejskie, ogrody orientalne, ogrody przydomowe, zieleń publiczna (parki) |
| Intensywność zapachu kwiatów | lekko pachnące |









Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.