Prunus x yedoensis ‘Pendula’
Atrakcyjne drzewo o pięknym, płaczącym pokroju, o gałęziach sięgających ziemi, szczególnie dekoracyjne wiosną, kiedy jeszcze przed rozwojem liści pędy obficie pokrywają się dużymi, pojedynczymi, białymi kwiatami, które wydzielają bardzo wyraźny i przyjemny zapach migdałów. Liście zielone, jesienią, przed opadaniem, przebarwiają się na jaskrawoczerwono. Nieduże drzewo, dorastające do 3, 5 m wysokości.
Najlepiej rośnie w pełnym słońcu na glebie żyznej, głębokiej i przepuszczalnej. Pięknie prezentuje się jako soliter, polecany do parków i dużych ogrodów.
| Waga | 3 kg |
|---|---|
| Pokrój | zwisający |
| Nazwa odmiany | 'Pendula' |
| Wymagania słoneczne | pełne słońce, półcień |
| Docelowa rozpiętość | od 3 m do 4 m |
| Nazwa łacińska | Prunus x yedoensis |
| Wysokość docelowa | od 3 m do 4 m |
| Szczepienie | szczepione |
| Styl ogrodu | ogrody japońskie, ogrody miejskie, ogrody naturalistyczne, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody nowoczesne, ogrody podmiejskie |
| Zastosowanie | doniczki i pojemniki, nasadzenia naturalistycze, rosnące pojedynczo (soliter) |
| Wysokość sadzonki | 120 – 150 cm |
| Rodzaj gleby | gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna |
| Wysokość szczepienia | 60 – 70 cm |
| PH gleby | lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2 |
| Tempo wzrostu | normalne |
| Sposób rozmnażania | szczepienie |
| Barwa kwiatów | białe |
| Intensywność zapachu kwiatów | lekko pachnące |
| Pora kwitnienia | wiosna |
| Barwa liści / igieł | zielone |
| Zapotrzebowanie na wodę | średnie |
| Pojemnik | C3 – 3l |
| Odporność na mrozy | dobra do -21°C |
| Walory użytkowe | dla ptaków i zwierząt, tlenowe dla środowiska, horiterapeutyczne |
| Walory ozdobne | ciekawy pokrój, ozdobne kwiaty, ozdobne pędy, przebarwiają się jesienią, pachnące kwiaty |
| Miejsce sadzenia | balkony, patio i tarasy, ogrody miejskie, ogrody orientalne, ogrody przydomowe, zieleń publiczna (parki) |
| Rodzaj kwiatów | pojedyncze |







Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.