Prunus serrulata ‘Captain Collingwood Ingram’
Drzewo o wyprostowanym pokroju, dorastające do 5 m wysokości i 4 m szerokości. Młode liście lekko brązowe, starsze ciemnozielone, przed opadaniem przebarwiają się na pomarańczowo. Kwitnie na początku kwietnia, kwiaty pojedyncze, dość duże (2, 5 cm), o wydłużonych, intensywnie różowych płatkach, bogato pojawiają się na pędach.
Odmiana bardzo dekoracyjna, szczególnie w okresie kwitnienia. Polecana przede wszystkim do parków i ogrodów, także tych nieco mniejszych. Może rosnąć na każdej w miarę żyznej glebie ogrodowej, powinna być sadzona w pełnym słońcu, ponieważ wtedy kwitnie najmocniej. Jako roślina łatwa w uprawie i nie posiadająca nadmiernych lub nietypowych wymagań, a jednocześnie bardzo atrakcyjna, ‘Captain Collingwood Ingram’ w 2012 r. została laureatem nagrody Award of Garden Merit (AGM) przyznawanej przez Brytyjskie Królewskie Towarzystwo Ogrodnicze (RHS).
| Waga | 3 kg |
|---|---|
| Pokrój | wzniesiony |
| Nazwa odmiany | 'Captain Collingwood Ingram' |
| Wymagania słoneczne | pełne słońce, półcień |
| Docelowa rozpiętość | od 3 m do 4 m |
| Nazwa łacińska | Prunus serrulata |
| Wysokość docelowa | od 3 m do 5 m |
| Szczepienie | szczepione |
| Wiek sadzonki | 1 sezon |
| Styl ogrodu | ogrody miejskie, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody nowoczesne, ogrody podmiejskie |
| Wysokość sadzonki | 30 – 40 cm |
| Rodzaj gleby | gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna |
| Wysokość szczepienia | 5 – 15 cm |
| PH gleby | lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2 |
| Tempo wzrostu | normalne |
| Sposób rozmnażania | szczepienie |
| Barwa kwiatów | białe, beżowe, różowe, jasno-różowe, kremowe |
| Intensywność zapachu kwiatów | lekko pachnące |
| Pora kwitnienia | wiosna |
| Barwa liści / igieł | zielone |
| Zapotrzebowanie na wodę | średnie |
| Pojemnik | C3 – 3l |
| Odporność na mrozy | dobra do -21°C |
| Walory użytkowe | dla ptaków i zwierząt, tlenowe dla środowiska, horiterapeutyczne |
| Walory ozdobne | barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, ozdobne kwiaty, pachnące kwiaty |









Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.