Prunus serrulata ‘Ojochin’
Mocno rosnące, ale osiągające niewielkie rozmiary drzewo, dorastające zwykle do 7 m wysokości. Młode liście brązowozielone, potem zieleniejące. Wiosną, z różowych pąków kwiatowych rozwijają się pojedyncze kwiaty w kolorze białym, z widocznymi różowymi przebarwieniami. Kwiaty duże, 5-6 cm, umieszczone na długich szypułkach, zebrane po 7-8 sztuk. Kwitnie bardzo obficie.
Odmiana polecana na stanowiska słoneczne, preferuje gleby przepuszczalne i średnio żyzne. Najbardziej efektownie wygląda posadzona samotnie, np. na trawniku, gdzie będzie dobrze wyeksponowana.
| Waga | 3 kg |
|---|---|
| Pokrój | wzniesiony |
| Nazwa odmiany | 'Ojochin' |
| Wymagania słoneczne | pełne słońce, półcień |
| Docelowa rozpiętość | od 4 m do 6 m |
| Nazwa łacińska | Prunus serrulata |
| Wysokość docelowa | od 4 m do 6 m |
| Szczepienie | szczepione |
| Wiek sadzonki | 1 sezon |
| Styl ogrodu | ogrody miejskie, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody nowoczesne, ogrody podmiejskie |
| Wysokość sadzonki | 50 – 100 cm |
| Rodzaj gleby | gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna |
| Wysokość szczepienia | 20 – 35 cm |
| PH gleby | lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2 |
| Tempo wzrostu | normalne |
| Sposób rozmnażania | szczepienie |
| Barwa kwiatów | białe, beżowe, różowe, jasno-różowe, kremowe |
| Intensywność zapachu kwiatów | lekko pachnące |
| Pora kwitnienia | wiosna |
| Barwa liści / igieł | zielone |
| Zapotrzebowanie na wodę | średnie |
| Pojemnik | C3 – 3l |
| Odporność na mrozy | dobra do -21°C |
| Walory użytkowe | dla ptaków i zwierząt, tlenowe dla środowiska |
| Walory ozdobne | barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, ozdobne kwiaty, pachnące kwiaty |
| Zastosowanie | aleje i szpalery, nasadzenia naturalistycze, rosnące pojedynczo (soliter) |
| Miejsce sadzenia | ogrody miejskie, ogrody orientalne, ogrody przydomowe, zieleń publiczna (parki) |
| Rodzaj kwiatów | pojedyncze |









Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.