Prunus serrulata ‘Senriko’
Biało kwitnąca wiśnia piłkowana, dorastająca do 6-7 m wysokości. Białe, dość duże kwiaty rozwijają się z różowych pąków. Charakteryzuje się obfitym kwitnieniem. Ozdobna także z liści, początkowo zabarwionych na brązowo, latem w kolorze ciemnozielonym.
Najlepiej rośnie i najobficiej kwitnie na stanowisku słonecznym. Nie ma dużych wymagań glebowych, dobrze rośnie na każdej, w miarę żyznej i przepuszczalnej glebie. Szczególnie dekoracyjna w okresie kwitnienia, kiedy staje się najpiękniejszym okazem w niemal każdym parku i ogrodzie.
| Waga | 3 kg |
|---|---|
| Pokrój | wzniesiony |
| Nazwa odmiany | 'Senriko' |
| Wymagania słoneczne | pełne słońce, półcień |
| Docelowa rozpiętość | od 3 m do 4 m |
| Nazwa łacińska | Prunus serrulata |
| Wysokość docelowa | od 4 m do 6 m |
| Szczepienie | szczepione |
| Styl ogrodu | ogrody miejskie, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody nowoczesne, ogrody podmiejskie |
| Wysokość sadzonki | 50 – 60 cm |
| Rodzaj gleby | gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna |
| Wysokość szczepienia | 20 – 35 cm |
| PH gleby | lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2 |
| Tempo wzrostu | normalne |
| Sposób rozmnażania | szczepienie |
| Barwa kwiatów | białe, beżowe, różowe, jasno-różowe, kremowe |
| Intensywność zapachu kwiatów | lekko pachnące |
| Pora kwitnienia | wiosna |
| Barwa liści / igieł | zielone |
| Zapotrzebowanie na wodę | średnie |
| Pojemnik | C3 – 3l |
| Odporność na mrozy | dobra do -21°C |
| Walory użytkowe | dla ptaków i zwierząt, tlenowe dla środowiska, horiterapeutyczne |
| Walory ozdobne | barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, ozdobne kwiaty, pachnące kwiaty |








Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.