Prunus serrulata var. spontanea (Maxim. ) E. H. Wilson
Wysokie drzewo o szerokojajowatej koronie, pochodzące z gór Japonii i Korei. Forma wyjściowa dla odmian ogrodowych. Młode, rozwijające się liście są barwy czerwonej, potem stają się zielone od góry i jaśniejsze od spodu. Kwitnie na przełomie kwietnia i maja na biało, kwiaty pojedyncze.
Niewymagające, wdzięczne drzewo, dobrze rosnące na przeciętnej, przepuszczalnej glebie ogrodowej. Najlepiej kwitnie posadzone w pełnym słońcu. Polecane do parków, dużych ogrodów i zieleni miejskiej.
| Waga | 2 kg |
|---|---|
| Pokrój | owalny |
| Nazwa odmiany | var. Spontanea |
| Wymagania słoneczne | pełne słońce, półcień |
| Docelowa rozpiętość | od 4 m do 6 m |
| Nazwa łacińska | Prunus serrulata |
| Wysokość docelowa | od 5 m do 10 m |
| Szczepienie | szczepione |
| Wiek sadzonki | 2 sezony |
| Styl ogrodu | ogrody miejskie, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody nowoczesne, ogrody podmiejskie |
| Wysokość sadzonki | 90 – 120 cm |
| Rodzaj gleby | gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna |
| Wysokość szczepienia | 15 – 20 cm |
| PH gleby | lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2 |
| Tempo wzrostu | normalne |
| Sposób rozmnażania | szczepienie |
| Barwa kwiatów | białe |
| Intensywność zapachu kwiatów | lekko pachnące |
| Pora kwitnienia | wiosna |
| Barwa liści / igieł | zielone |
| Zapotrzebowanie na wodę | średnie |
| Pojemnik | C2 – 2l |
| Odporność na mrozy | dobra do -21°C |
| Walory użytkowe | dla ptaków i zwierząt, tlenowe dla środowiska |
| Walory ozdobne | barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, ozdobne kwiaty, pachnące kwiaty |









Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.