Prunus subhirtella ‘Autumnalis Alba’
syn. Prunus subhirtella ‘Jugatsu-zakura’
Małe drzewo z rozłożystą koroną, charakteryzujące się nietypowym okresem kwitnienia. Przy sprzyjającym przebiegu pogody, kwitnienie wiśni różowej ‘Autumnalis Alba’ zaczyna się późną jesienią i trwa do wiosny. Kwiaty niewielkie (1, 5 cm), półpełne, w pąku różowe, w miarę rozkwitania jaśnieją i stają się prawie zupełnie białe.
Rzadko spotykane, oryginalne drzewo, które ożywi jesienny ogród. Polecana przede wszystkim w miejsca zaciszne, osłonięte, w których ma szansę na kwitnienie w jesiennym terminie. Wymaga gleby żyznej, przepuszczalnej i stanowiska słonecznego.
| Waga | 3 kg |
|---|---|
| Pokrój | rozłożysty |
| Nazwa odmiany | 'Autumnalis Alba' |
| Wymagania słoneczne | pełne słońce, półcień |
| Docelowa rozpiętość | od 3 m do 4 m |
| Nazwa łacińska | Prunus subhirtella |
| Wysokość docelowa | od 4 m do 6 m |
| Szczepienie | szczepione |
| Styl ogrodu | ogrody miejskie, ogrody naturalistyczne, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody nowoczesne, ogrody podmiejskie |
| Zastosowanie | aleje i szpalery, nasadzenia naturalistycze, rosnące pojedynczo (soliter) |
| Wysokość sadzonki | 15 – 20 cm |
| Rodzaj gleby | gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna |
| Wysokość szczepienia | 10 – 20 cm |
| PH gleby | lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2 |
| Tempo wzrostu | normalne |
| Sposób rozmnażania | szczepienie |
| Barwa kwiatów | białe |
| Pora kwitnienia | późna jesień |
| Barwa liści / igieł | ciemnozielone |
| Zapotrzebowanie na wodę | średnie |
| Pojemnik | C3 – 3l |
| Odporność na mrozy | dobra do -21°C |
| Walory użytkowe | dla ptaków i zwierząt, tlenowe dla środowiska |
| Walory ozdobne | ciekawy pokrój, ozdobne kwiaty, przebarwiają się jesienią, bardzo długie kwitnienie, kwitnie w cieniu |
| Miejsce sadzenia | ogrody miejskie, ogrody orientalne, ogrody przydomowe, zieleń publiczna (parki) |
| Rodzaj kwiatów | pojedyncze |
| Intensywność zapachu kwiatów | lekko pachnące |







Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.