Prunus incisa ‘February Red’
| Waga | 2 kg |
|---|---|
| Pokrój | kulisty |
| Nazwa odmiany | 'February Red' |
| Wymagania słoneczne | pełne słońce, półcień |
| Docelowa rozpiętość | od 4 m do 6 m |
| Nazwa łacińska | Prunus incisa |
| Wysokość docelowa | od 5 m do 10 m |
| Szczepienie | szczepione |
| Wiek sadzonki | 2 sezony |
| Styl ogrodu | ogrody francuskie, ogrody amerykańskie, ogrody angielskie, ogrody formalne, ogrody japońskie, ogrody miejskie, ogrody nowoczesne, ogrody podmiejskie, ogrody regularne (geometryczne) |
| Zastosowanie | aleje i szpalery, bonsai, do formowania, doniczki i pojemniki, rosnące pojedynczo (soliter) |
| Wysokość sadzonki | 110 – 150 cm |
| Rodzaj gleby | gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna |
| Wysokość szczepienia | 10 – 20 cm |
| PH gleby | lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2 |
| Tempo wzrostu | normalne |
| Sposób rozmnażania | szczepienie |
| Rodzaj kwiatów | pojedyncze |
| Barwa kwiatów | białe, różowe, jasno-różowe |
| Intensywność zapachu kwiatów | lekko pachnące |
| Pora kwitnienia | wczesna wiosna |
| Barwa liści / igieł | zielone |
| Zapotrzebowanie na wodę | średnie |
| Pojemnik | C2 – 2l |
| Odporność na mrozy | dobra do -21°C |
| Walory użytkowe | dla ptaków i zwierząt, tlenowe dla środowiska |
| Walory ozdobne | barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, wielobarwność, ozdobne kwiaty |
| Strefa mrozoodporności | 6 a: –26,1 °C –23,3 °C |









Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.