Prunus incisa ‘Fujiyama’
Wolno rosnąca odmiana, przyjmująca formę szerokiego krzewu, dorastająca w 10 lat do 3 m wysokości. Kwiaty liczne, białe, umieszczone na długich, sztywnych szypułkach. W czasie kwitnienia wygląda delikatnie i subtelnie. Liście zielone, jesienią przebarwiają się na atrakcyjny, żółty kolor.
Preferuje żyzne, przepuszczalne podłoża o średniej wilgotności, źle znosi suszę. Wymaga stanowiska słonecznego. Dobrze prezentuje się w dużych parkach oraz w ogrodach naturalistycznych.
| Waga | 3 kg |
|---|---|
| Pokrój | rozłożysty |
| Nazwa odmiany | 'Fujiyama' |
| Wymagania słoneczne | pełne słońce, półcień |
| Docelowa rozpiętość | od 3 m do 4 m |
| Nazwa łacińska | Prunus incisa |
| Wysokość docelowa | od 4 m do 6 m |
| Szczepienie | szczepione |
| Wiek sadzonki | 2 sezony |
| Styl ogrodu | ogrody miejskie, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody nowoczesne, ogrody podmiejskie |
| Wysokość sadzonki | 100 – 130 cm |
| Rodzaj gleby | gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna |
| Wysokość szczepienia | 30 – 40 cm |
| PH gleby | lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2 |
| Tempo wzrostu | normalne |
| Sposób rozmnażania | szczepienie |
| Barwa kwiatów | białe |
| Intensywność zapachu kwiatów | lekko pachnące |
| Pora kwitnienia | wczesna wiosna |
| Barwa liści / igieł | zielone |
| Zapotrzebowanie na wodę | średnie |
| Pojemnik | C3 – 3l |
| Odporność na mrozy | dobra do -21°C |
| Walory użytkowe | dla ptaków i zwierząt, tlenowe dla środowiska |
| Walory ozdobne | barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, wielobarwność, ozdobne kwiaty, kwitnie w cieniu |









Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.