Nieszpułka jadalna odmiana beznasienna to roślina z rodziny różowatych, która pochodzi z Europy i Azji. Jest to gatunek bardzo wartościowy ze względu na swoje owoce, które są jadalne i zdrowe.
| Waga | 3 kg |
|---|---|
| Nazwa rośliny | Nieszpułka jadalna odm. beznasienna |
| Nazwa łacińska | Mespilus germanica f. apyrena |
| Pojemnik z sadzonką | C3 – 3 litry |
| Wysokość sadzonki | 20 – 40 cm |
| Wiek sadzonki | 1 sezon |
| Szczepienie | szczepione |
| Wysokość szczepienia | 15 – 20 cm |
| Wysokość docelowa | od 3 m do 5 m |
| Szerokość docelowa | od 2 m do 3 m |
| Pokrój docelowy | rozłożysty |
| Tempo wzrostu | normalne |
| Zapotrzebowanie na wodę | średnie |
| Rodzaj gleby | gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna |
| pH gleby | lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, obojętne: pH 6,8 – 7,0, zasadowe: pH > 7,2 |
| Odporność na mrozy | bardzo dobra do -32°C |
| Wymagania świetlne | dla ptaków i zwierząt, horiterapeutyczne, jadalne owoce nietypowe, miododajne, na żywopłoty wysokie, stare odmiany owocowe, tlenowe dla środowiska |
| Zastosowanie | owoce do mrożenia, owoce na nalewki, owoce na przetwory, owoce na soki, owoce na wino, rosnące pojedynczo (soliter) |
| Styl ogrodu | ogrody miejskie, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody nowoczesne, ogrody podmiejskie |
| Walory dekoracyjne | barwna dekoracyjna kora, ciekawy pokrój, dekoracyjne liście, dekoracyjne owoce, ozdobne kwiaty |
| Barwa igieł / liści | zielone |
| Rozstaw sadzenia | – |
| Strefa mrozoodporności | – |
| Pora kwitnienia | wiosna |








Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.