Spiraea japonica ‘Pruhonicana’
Karłowa odmiana tawuły japońskiej, dorastająca do 50 cm, o zwartym, kulistym pokroju i jasnych liściach. Kwitnienie rozpoczyna się w lipcu i trwa do końca sierpnia. Kwiaty różowe, zebrane w duże, płaskie baldachogrona, pojawiają się na szczytach pędów. Kwitnie bardzo obficie, kwiaty w zasadzie zasłaniają liście.
Łatwa w utrzymaniu roślina, nie toleruje jedynie zimnych, podmokłych gleb, dobrze rośnie na każdej glebie ogrodowej. Do obfitego kwitnienia wymaga stanowiska słonecznego. Dobrze znosi cięcie, regularnie przycinana ładnie się zagęszcza. Bardzo dobrze prezentuje się posadzona pojedynczo lub w grupach, świetnie sprawdza się także w postaci niskich żywopłotów, obwódek oraz sadzona wzdłuż chodników.
| Waga | 1,5 kg |
|---|---|
| Pokrój | wzniesiony |
| Nazwa odmiany | 'Pruhonicana' |
| Wymagania słoneczne | pełne słońce, półcień |
| Docelowa rozpiętość | od 0,5 m do 1 m |
| Nazwa łacińska | Spiraea japonica |
| Wysokość docelowa | od 0,5 m do 1 m |
| Szczepienie | nieszczepione |
| Rozstaw sadzenia | 50 – 70 cm |
| Styl ogrodu | ogrody miejskie, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody nowoczesne, ogrody podmiejskie, ogrody regularne (geometryczne) |
| Zastosowanie | do formowania, doniczki i pojemniki, pokrycie powierzchni i zadarnienie, żywopłoty |
| Wysokość sadzonki | 20 – 40 cm |
| Rodzaj gleby | gliniasta, gliniasto-piaszczysta, piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna |
| PH gleby | lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2 |
| Tempo wzrostu | normalne |
| Sposób rozmnażania | sadzonki ukorzeniane |
| Miejsce sadzenia | rabaty |
| Barwa kwiatów | różowe |
| Intensywność zapachu kwiatów | bez zapachu |
| Pora kwitnienia | powtarzające |
| Barwa liści / igieł | zielone |
| Zapotrzebowanie na wodę | średnie |
| Pojemnik | C1,5 – 1,5l |
| Odporność na mrozy | bardzo dobra do -32°C |
| Walory użytkowe | na żywopłoty |
| Walory ozdobne | wielobarwność, dekoracyjne liście, ozdobne kwiaty, ozdobne pędy, przebarwiają się jesienią, obfite kolorowe kwiaty, bardzo długie kwitnienie, kwitnie w cieniu |









Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.