Brzoza omszona odmiana karpacka, to drzewo z rodziny brzozowatych (Betulaceae), które w naturalnym środowisku rośnie w górskich lasach Europy Środkowej.
| Waga | 3 kg |
|---|---|
| Nazwa rośliny | Brzoza omszona odm. karpacka |
| Nazwa łacińska | Betula pubescens ssp. carpatica |
| Pojemnik z sadzonką | C3 – 3 litry |
| Wysokość sadzonki | 80 – 110 cm |
| Wiek sadzonki | – |
| Szczepienie | szczepione |
| Wysokość szczepienia | 10 – 15 cm |
| Wysokość docelowa | od 5 m do 10 m |
| Szerokość docelowa | od 3 m do 4 m |
| Pokrój docelowy | wzniesiony |
| Tempo wzrostu | normalne |
| Zapotrzebowanie na wodę | wysokie |
| Rodzaj gleby | gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna |
| pH gleby | lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, obojętne: pH 6,8 – 7,0, zasadowe: pH > 7,2 |
| Odporność na mrozy | bardzo dobra do -32°C |
| Wymagania świetlne | dla ptaków i zwierząt, horiterapeutyczne, na żywopłoty wysokie, tlenowe dla środowiska, witalne |
| Zastosowanie | doniczki i pojemniki, nasadzenia naturalistycze |
| Styl ogrodu | ogrody miejskie, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody nowoczesne, ogrody podmiejskie |
| Walory dekoracyjne | błyszczące liście, ciekawy pokrój |
| Barwa igieł / liści | zielone |
| Rozstaw sadzenia | – |
| Strefa mrozoodporności | – |
| Pora kwitnienia | wiosna |








Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.