Thujopsis dolabrata ‘Mini’

Żywotnikowiec japoński ‘Mini’
Brak w magazynie
| Waga | 2 kg |
|---|---|
| Pokrój | płaskokulisty |
| Nazwa odmiany | 'Mini' |
| Wymagania słoneczne | do półcienia, na słońce |
| Docelowa rozpiętość | od 1 m do 1, 5m |
| Szczepienie | nieszczepione |
| Wysokość docelowa | od 0,5 m do 1 m |
| Nazwa łacińska | Thujopsis dolabrata |
| Styl ogrodu | ogrody formalne, ogrody miejskie, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody podmiejskie, ogrody regularne (geometryczne), ogrody skalne |
| Rozstaw sadzenia | 60 – 80 cm |
| Zastosowanie | bonsai, do formowania, doniczki i pojemniki, rosnące pojedynczo (soliter) |
| Rodzaj gleby | gliniasta, gliniasto-piaszczysta, piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna |
| PH gleby | lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2 |
| Tempo wzrostu | normalne |
| Miejsce sadzenia | balkony, patio i tarasy, mini ogrody, ogrody miejskie, ogrody orientalne, ogrody przydomowe, ogrody skalne, rabaty |
| Barwa liści / igieł | zielone |
| Pojemnik | C2 – 2l |
| Zapotrzebowanie na wodę | średnie |
| Odporność na mrozy | bardzo dobra do -32°C |
| Walory użytkowe | dla ptaków i zwierząt, tlenowe dla środowiska |
| Walory ozdobne | zimozielone, ciekawy pokrój, intensywny zapach, dekoracyjne liście / igły, gęste i wiecznie zielone |
| Strefa mrozoodporności | 6 a: –26,1 °C –23,3 °C |




Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.