Pinus heldreichii ‘Beran Conical’

Sosna bośniacka ‘Beran Conical’
Brak w magazynie
| Pokrój | stożkowy |
|---|---|
| Nazwa odmiany | 'Beran Conical' |
| Docelowa rozpiętość | do 0,5 m |
| Wymagania słoneczne | pełne słońce, półcień |
| Szczepienie | szczepione |
| Wysokość docelowa | od 0,2 m do 0,5 m |
| Nazwa łacińska | Pinus heldreichii |
| Styl ogrodu | ogrody chińskie, ogrody japońskie, ogrody naturalistyczne, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody nowoczesne, ogrody podmiejskie, ogrody skalne |
| Zastosowanie | do formowania, doniczki i pojemniki, nasadzenia naturalistycze, skarpy i umocnienia gruntu |
| Rodzaj gleby | gliniasta, gliniasto-piaszczysta, piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna |
| PH gleby | lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2 |
| Tempo wzrostu | wolne |
| Sposób rozmnażania | szczepienie |
| Miejsce sadzenia | balkony, patio i tarasy, mini ogrody, nasypy i skarpy, ogrody miejskie, ogrody orientalne, ogrody przydomowe, ogrody skalne, rabaty |
| Barwa liści / igieł | zielone |
| Zapotrzebowanie na wodę | niskie |
| Odporność na mrozy | bardzo dobra do -32°C |
| Walory użytkowe | dla ptaków i zwierząt, tlenowe dla środowiska, gleby suche zakrzewienie |
| Walory ozdobne | zimozielone, ciekawy pokrój, duże i długie igły, dekoracyjne liście / igły, ozdobne pędy, ozdobne szyszki, gęste i wiecznie zielone |








Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.