Jarząb amerykański odmiana japońska to gatunek drzewa pochodzący z Ameryki Północnej, który jest uprawiany jako roślina ozdobna ze względu na swoje piękne, japońskie pochodzenie. Drzewo osiąga zwykle wysokość od 6 do 10 metrów, ma zaokrągloną koronę, białe kwiaty i kuliste, czerwone lub pomarańczowe owoce. Rośnie umiarkowanie szybko i preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste, z glebą przepuszczalną i wilgotną.
Jarząb amerykański odm. japońska
Jarząb amerykański odmiana japońska to gatunek drzewa pochodzący z Ameryki Północnej, który jest uprawiany jako roślina ozdobna ze względu na swoje piękne, japońskie pochodzenie. Drzewo osiąga zwykle wysokość od 6 do 10 metrów, ma zaokrągloną koronę, białe kwiaty i kuliste, czerwone lub pomarańczowe owoce. Rośnie umiarkowanie szybko i preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste, z glebą przepuszczalną i wilgotną.
16 w magazynie
| Waga | 3 kg |
|---|---|
| Nazwa rośliny | Jarząb amerykański odm. japońska |
| Nazwa łacińska | Sorbus americana |
| Pojemnik z sadzonką | C3 – 3 litry |
| Wysokość sadzonki | 120 – 150 cm |
| Wiek sadzonki | – |
| Szczepienie | szczepione |
| Wysokość szczepienia | 30 – 40 cm |
| Wysokość docelowa | od 5 m do 10 m |
| Szerokość docelowa | od 3 m do 5 m |
| Pokrój docelowy | owalny |
| Tempo wzrostu | normalne |
| Zapotrzebowanie na wodę | średnie |
| Rodzaj gleby | gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna |
| pH gleby | lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, obojętne: pH 6,8 – 7,0, zasadowe: pH > 7,2 |
| Odporność na mrozy | bardzo dobra do -32°C |
| Wymagania świetlne | dla ptaków i zwierząt, horiterapeutyczne, miododajne, na żywopłoty wysokie |
| Zastosowanie | aleje i szpalery, rosnące pojedynczo (soliter) |
| Styl ogrodu | ogrody formalne, ogrody japońskie, ogrody leśne, ogrody miejskie, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody nowoczesne, ogrody podmiejskie, ogrody regularne (geometryczne), ogrody śródziemnomorskie |
| Walory dekoracyjne | barwna dekoracyjna kora, dekoracyjne owoce, niespotykany wygląd owoców, ozdobne kwiaty, przebarwiają się jesienią, wielobarwność |
| Barwa igieł / liści | zielone |
| Rozstaw sadzenia | – |
| Strefa mrozoodporności | 6 a: –26,1 °C –23,3 °C |
| Pora kwitnienia | późna wiosna |








Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.