Prunus cerasifera ‘Colos’
Odmiana wyprowadzona w szkółce „Pihenőkereszt“ w węgierskim Sopronie od siewki znalezionej dziko w 2000 r. Drzewo dorastające do 5-6 m wysokości o wąskiej, kolumnowej, nieco rozszerzającej się ku górze koronie. Liście ciemnozielone. Kwitnie w kwietniu bardzo obficie, obsypując się białymi kwiatami.
Śliwa wiśniowa ‘Colos’ ma małe wymagania glebowe, toleruje gleby wapienne. Szczególnie polecana do ogrodów przydomowych oraz do obsadzania wąskich ulic i chodników.
| Waga | 3 kg |
|---|---|
| Pokrój | kolumnowy |
| Nazwa odmiany | 'Colos' |
| Wymagania słoneczne | pełne słońce, półcień |
| Docelowa rozpiętość | od 3 m do 4 m |
| Nazwa łacińska | Prunus cerasifera |
| Wysokość docelowa | od 3 m do 5 m |
| Szczepienie | szczepione |
| Wiek sadzonki | 1 sezon |
| Styl ogrodu | ogrody miejskie, ogrody nieregularne (swobodne), ogrody nowoczesne, ogrody podmiejskie |
| Zastosowanie | rosnące pojedynczo (soliter), żywopłoty |
| Kształt owocu | owalny |
| Wysokość sadzonki | 40 – 80 cm |
| Rodzaj gleby | gliniasta, gliniasto-piaszczysta, próchniczna, przeciętna ogrodowa, przepuszczalna, żyzna |
| Wysokość szczepienia | 10 – 20 cm |
| PH gleby | lekko kwaśne: pH 6,1 – 6,7, obojętne: pH 6,8 – 7,0, lekko zasadowe: pH 7,0 – 7,2, zasadowe: pH > 7,2 |
| Owoce rodzaj | jadalne, ozdobne |
| Tempo wzrostu | normalne |
| Sposób rozmnażania | szczepienie |
| Barwa kwiatów | białe |
| Pora kwitnienia | wiosna |
| Barwa liści / igieł | ciemnozielone |
| Zapotrzebowanie na wodę | średnie |
| Pojemnik | C3 – 3l |
| Odporność na mrozy | bardzo dobra do -32°C |
| Walory użytkowe | miododajne, na żywopłoty |
| Walory ozdobne | ciekawy pokrój, wielobarwność, ozdobne kwiaty |







Uwagi
Nie ma jeszcze opinii na temat tego produktu.